Deprem kentlerini yenileme çalışmalarının sadece inşaat projesi olmadığı uyarısı yapan Prof. Dr. Naci Görür: “Alelacele yenileme çalışmaları yapıp afeti gelecek nesillerimize ihale etmeyelim” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

witter hesabından, deprem bölgesinde yerleşim bölgelerini yenileme çalışmaları ile ilgili paylaşım yapan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür deprem kentlerini yenileme çalışmalarının sadece bir inşaat projesi olmadığını belirkerek, alelacele yenileme çalışması yapılmaması uyarısında bulundu.

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Naci Görür’ün Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle; “Bu günlerde harıl harıl deprem bölgesinde yerleşim bölgelerini yenileme, ayağa kaldırma çalışmaları yapılıyor.

 

 

 

 

 

 

Okan Tüysüz ile görüştük, duyduğumuz endişeleri bir kez daha duyuralım dedik: Deprem kentlerini tamir ve yenileme çalışmaları sadece bir inşaat projesi değildir. Her yerleri, deprem etkisinin büyütüleceği yöreleri, deprem dalgalarının bir nevi kapana kısılıp yıkıcı ekilerinin artacağı alanları, vb belirleyip inşaatına giriştiğiniz yerlerin yerleşime uygun olup olmadığına karar vermeniz, sonra da yenileme ve imar çalışmalarına girişmeniz lazım

 

 

 

 

 

 

Ne olur alelacale deprem bölgelerinde yenileme çalışmaları yapıp 6 Şubat gibi bir afeti aynı bölgedeki gelecek nesillerimize ihale etmeyelim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Evrensel.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir