Maraş’ta tonlarca hafriyat, belediyenin belirlediği alana dökülürken enkaz kaldırma işinin TOKİ tarafından Sarıdağlar İnşaat şirketi eliyle yürütüldüğü öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maraş’ta tonlarca hafriyat, belediyenin belirlediği alana dökülürken enkaz kaldırma işinin TOKİ tarafından Sarıdağlar İnşaat şirketi eliyle yürütüldüğü öğrenildi. Erzurum Palandöken’e inşa ettiği kayak pisti 2014 yılında çöken şirket; Bingöl ve Hakkari’deki havalimanları, Konya ve Trabzon stadyumları, Çorum’daki TOKİ Konutları gibi kamuya ait pek çok işin ihalesini kazanmıştı.

 

 

 

 

ANKA’nın haberine göre; Maraş’ta enkaz kaldırma çalışmaları TOKİ’nin koordinasyonunda yapılıyor. TOKİ, Maraş’ta enkaz kaldırma işini, Sarıdağlar İnşaat firması eliyle yürütüyor. Şirket, belediye tarafından belirlenen arazi üzerinde iki ayrı döküm sahası oluşturdu. Enkaz kaldırma işleminin 4 ile 6 ay arasında devam edeceği belirtildi.

 

 

 

 

“AKP’NİN İHALE REKORTMENİ SARIDAĞLAR”

 

 

 

 

Evrensel yazarı Bülent Falakaoğlu, Erzurum Palandöken’deki kayakla atlama pistinin heyelan sonucu çökmesi ile ilgili “Helal müteahhit AKP zihniyetiyle çöktü” başlıklı yazısında AKP’nin ihale rekortmeni Sarıdağlar’ı kaleme almıştı.

 

 

 

 

Yazının bir kısmı şöyleydi:

 

 

 

 

“Çöken atlama kulesinin inşaatını yapan kim?

 

 

 

 

Sarıdağlar… AKP’nin ihale rekortmeni.

 

 

 

 

Şirket, konuttan radar üssüne, havalimanından stadyuma varıncaya kadar devletten 40 ihale almış!

 

 

 

 

Kamudan ihaleleri kapıyor taşerona devrediyor. Ne de olsa yakın ilişki içinde olduğu hükümet ülkeyi taşeron cennetine çevirmiş! Bu fırsat hiç kaçırılır mı?

 

 

 

 

Sarıdağlar aynı zamanda, Türkiye’de helal turizm belgesi alan ilk firma. Özellikle İslami kesime uygun hizmet veren Türkiye’nin ilk ‘İslam-i helal’ otelin de sahibi.

 

 

 

 

Gözde müteahhidin, havayı iyi kokladığı fırsatları kaçırmama konusunda usta olduğu çok açık değil mi?

 

 

 

 

Tabii ki; iktidarın ihaleleri hangi ilişkiler üzerinden dağıttığı da…”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Evrensel.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir