Yerel seçimlerde partililere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı hedef gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, “Buna inanmayan varsa görevini terketsin gitsin. Bir kömüre mi yenik düşeceksiniz?” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşmada yaptığı konuşmada, milletin bayramı buruk ve hüzünlü kutladığını belirterek, “Küresel ekonomik kriz nedeniyle hasbelkader iş sahibi olanlar, işlerinden çıkarılanların hangi durumda olduğunu Başbakan da idrak etmelidir” dedi.

Yerel seçimlerin, “6 yıldır ver kurtulcu, sat kurtulcu, kazan-kazancı, teslimiyetçi, takiyeci, tavizci, Türkiye’yi okyanus ötesinin kıskacına sokan iktidarın gerilediği gün olacağını” savunan Bahçeli, 29 Mart’ın, Türkiye’nin bir iktidardan demokrasi içinde kurtuluşunun başlangıcı olacağını söyledi.

Bahçeli, “Bu iktidar, bu şekliyle devam ederse hem kendini hem memleketi büyük bir felakete sürükleyecektir. Onun için bu iktidardan kurtulmak lazımdır. Ama kurtulmanın yolu demokrasi içinde aranmalıdır. Bu da seçimdir. Başka türlü bir davranışla iktidardan kurtulma heveslileri, bir karanlıktan bir başka karanlığa geçişten başka bir fayda getirmemektedir” dedi.

Partililere seslenen Bahçeli, şöyle konuştu: “Kim ne kömür dağıtırsa dağıtsın, kim ne makarna verirse versin, hepsi İstanbul’da yaşayanlar için helal olsun. Ama yokluk ve yoksulluk içinde kalan, kömüre, makarnaya, ekmeğe, aşa, yağa, pirince mecbur kalan insanlarımız gibi, siyasi bir mücadeleyi yürütenlerin de bu dağıtımlar karşısında mahkum olması, ezilmesi kabul edilemez. ‘Bunlar böyle yapıyor, şöyle yapıyor, bu şartlarda biz nasıl olacak da seçimi kazanacağız’ gibi bir aşağılık kompleksine düşenler varsa şu andan itibaren görevini terk etsin. Bizi 40 yıllık mücadelede iç ve dış odaklar yıldıramadı da bir kömüre mi boyun eğeceksiniz, bir makarnaya mı eyvallah diyeceksiniz. “

Bahçeli, 16 büyükşehir içinden İstanbul’un yol gösterici olacağını ifade ederek, şöyle konuştu: “Artık İstanbul’un MHP tarafından yönetilme dönemi gelmiştir. Şimdi çok açık ve samimi olarak sizlere sesleniyorum. ‘İstanbul’u her parti alıyor, neden MHP alamıyor?’ sorusunun cevabını artık bulma zamanı gelmiştir.”

Bazı gazetelerde MHP’nin 2 yerde aday gösteremediği şeklinde haberler yer aldığını anlatan Bahçeli, “İstanbul öyle adaylar çıkaracak ki, ertesi sabah dudaklarınız uçuklayacak. Bu iftirayı atanlara buradan sesleniyorum. İstanbul’un da adayı var, Diyarbakır’ın da adayı var” dedi.

Seçmenden oyuna sahip çıkmasını isteyen Bahçeli, “Oy hırsızlarına sandıkları kaptırmayın. Oyunuzu verin, verdiğiniz oyun sandık başında da eve gidip oturup televizyon seyredeceğinize akşama kadar durun, sandık başında görev yapın” diye konuştu.

Kaynak: NTVMSNBC

One Comment

  1. yani İstanbul’u almak… seçim zamanları öngörü kavramı buharlaşıyor galiba. Hazır niyetlenmişken İzmir’i Edirne’yi, Diyarbakır’ı, Antalya’yı Eskişehir’i de alırsa muradımıza ermiş oluruz.
    ne diyelim artık niyet böyleyse…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir