Beyaz eşya ve teknoloji şirketi Arçelik, Eskişehir’de geri dönüştürülmüş ürünlerle sanat atölyesi kurdu. Arçelik Endüstriyel Tasarım Kıdemli Direktörü Serdal Korkut Avcı, Back2Life’ın çalışmalarını diğer şehirlere de yaymayı hedeflediklerini açıkladı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arçelik, Eskişehir’de geri dönüştürülmüş ürünlerle sanat atölyesi kurdu. Markadan verilen bilgiye göre, Back2Life atölyesinde Arçelik’in Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Geri Dönüşüm Tesisleri’nden (AEEE) gelen malzemeler yeniden hayata dönüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arçelik’in 2050 yılına kadar tüm operasyonlarında net sıfır emisyona ulaşmayı hedeflediğini açıklayan Arçelik Endüstriyel Tasarım Kıdemli Direktörü Serdal Korkut Avcı, “Back2Life’ı Buzdolabı Kompresör İşletmemizin bulunduğu ve Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Geri Dönüşüm Tesisimizin 2014 yılında faaliyete başladığı Eskişehir’de kurduk. Eskişehir aynı zamanda kültür ve sanat bakımından önemli bir çekim noktası. Burada farklı katılımcılara yapılacak çalışmalarla geri dönüşümün hikayesini, sanatın duyguları tetikleyen gücüyle anlatarak, farkındalığı artırmayı hedefliyoruz. Hayalimiz, Back2Life’ın çalışmalarının Eskişehir’den diğer şehirlere de ve hatta belki uluslararası da yayılarak bu alanda örnek bir sanat merkezi haline gelmesi” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.haberturk.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir