Sağanağın etkili olduğu Adıyaman’ın Tut ilçesinde bir bahçeye kurulan konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, biri 1,5 yaşındaki bebek olmak üzere 3 kişi kayıp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 Şubat’taki Maraş merkezli depremlerden etkilenen Tut ilçesinde aralıklarla devam eden sağanak nedeniyle dere taştı. Sağanak nedeniyle tüm bölgeyi etkileyen afette Tut ilçesinde bir konteyner suya kapıldığını kapıldı. Sel sularına kapılan 4 kişiden 1’nin cansız bedenine ulaşılırken kayıp 3 kişinin arama çalışmaları sürüyor

 

 

 

 

 

AFAD: 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 3 KİŞİ KAYIP

 

 

 

 

 

AFAD tarafından yapılan açıklamada Adıyaman’ın Tut ilçesine son 24 saatte metrekareye 136 milimetre yağış düştüğü belirtilerek, “Bir konteynerdeki su baskını sonucunda 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Kayıp 3 vatandaşımızın arama kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir.” bilgisi verildi.

 

 

 

 

 

Açıklamada, arama ve kurtarma faaliyetlerini yürütmek amacıyla Adıyaman merkezden Tut ilçesinde 15 araç, 14 profesyonel dalgıç, 140 arama kurtarma personeli ile toplam 346 personel görevlendirildiği bildirildi. Ayrıca, bölgedeki iş makinelerine ek olarak 10 vidanjör, 50 motopomp ve dalgıç pompa, 6 kurtarma botu görevlendirildiği aktarıldı.

 

 

 

 

 

BAKAN SOYLU: 3 KİŞİYİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

 

 

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sağanak yağmurun sele döndüğü Adıyaman’ın Tut ilçesinde incelemelerde bulundu. Bölgede kayıp 3 kişinin bulunmasına yönelik yürütülen çalışmaları takip eden Bakan Soylu, son duruma ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Bakan Soylu, gece başlayan yağışların sele döndüğünü ve aralarında biri 1,5 yaşında bebek 4 kişinin sel sularına kapıldığını ve bu kişilerden birisinin cansız bedenine ulaşıldığını söyledi. Bölgede kayıp kişilerin bulunmasına yönelik yoğun çalışma yürütüldüğünü anlatan Bakan Soylu, “25 kilometrelik bir alanda aralarında dalgıçların da bulunduğu 163 kişiden oluşan 10 ekip arama kurtarma çalışması yürütüyor” dedi.

 

 

 

 

 

KARAPINAR MAHALLESİNDE DEPREMZEDELERİN ÇADIRINI SU BASTI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adıyaman Karapınar mahallesinde yağmurda evlerinin önünde çadırlarda kalan depremzedelerin çadırlarını su bastı. Dün gece şiddetini arttıran yağmurun etkisiyle içi su alan çadırlarda kalan depremzedeler kendi imkanlarıyla buldukları iş makinelerinin yardımıyla tahliye kanalları açmaya çalışırken bir depremzede “zaten belediye de yardım ekibi de yok bu su alan çadırlarda kalmaya devam etmek zorundayız” derken, bir diğer depremzede ise “çadırlarımız su içinde kaldı. Yağmur en az bir hafta daha devam edecek burada bir an evvel konteynere ihtiyacımız var” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Evrensel.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir