Archiprix, Türkiye Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki 17 üniversiteden 74 projenin katıldığı yarışmada derece alanlar ve projeleri şöyle:

Didem Yavuz (Bozcaada’da Şarap Üretim Tesisi ve Bağcılık Enstitüsü), Mert Velipaşaoğlu (Liberal Sanatlar Koleji), Handenur Yazıcı (Taksim Gezi Parkında Kent Kütüphanesi), Leyla Kori (Taksim’de Medyatek),

Esmehan Kelkitli (Eskişehir Spor Parkları), Hakan Demirel (Dolapdere’de Güncel Sanatlar Merkezi), Fatma Zeynep Gürbüz (Kadıköy İskele Meydanında Deneysel Sanat Platformu Tasarımı), Zeynep Yapar (Perşembe Pazarı’nın Yeniden Yapılandırılması), Ezgi Erol (Ankara Liberal Sanatlar Merkezi) ve Emre Sönmez (Kent Fuayesi).

Dereceye girenler, ödüllerini önümüzdeki perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampusu Fazıl Say Sahnesi’nde gerçekleşecek törenle alacaklar. Ayrıca yarışmaya katılan tüm projeler 23 Kasım 8 Aralık arasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampusu’nda sergilenecek.

Genç ve yetenekli mimarlara şans oluşturmak, Türkiye’deki mimarlık öğretim kurumları arasında rekabeti artırmak ve sektörde faaliyet gösteren firmaların genç yetenekleri keşfetmesini sağlamak gibi hedefleri olan ARCHIPRIX yarışması, 1996 yılından beri Yapı Endüstri Merkezi, Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Çimsa sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Türkiye’deki yarışmanın sonuçları, Avrupa’daki yarışmaların sonuçları ile birlikte Avrupa çapında ortak sergi ve yayınlar ile tanıtılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir