154 başvuru aldıktan sonra, Dallas Sanat Müzesi’ni Yeniden Tasarlamak Uluslararası Tasarım Yarışması, kampüsünü yeniden tasarlamak ve genişletmek için yarışan firmaların kısa listesini açıkladı.

Editör:  KYLE TROUTMAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçen ay Dallas Sanat Müzesi, kampüsünü yeniden tasarlamak ve genişletmek için Dallas Sanat Müzesi’ni Yeniden Tasarlamak Uluslararası Tasarım Yarışması’na yönelik açık çağrıya endüstrinin yanıtını duyurdu. ABD, İngiltere, Meksika, Fransa, İtalya, Japonya, Almanya ve İspanya’daki tasarım ekiplerinden 154 başvuru toplayan yarışma, mimarlardan “Müze kampüsünü yeniden tasarlamalarını, daha fazla fiziksel görünürlük ve şeffaflık sağlamalarını, ziyaretçilere içeride neler olup bittiğini göstermelerini” istedi. DMA basın açıklamasına göre, DMA’yı daha sıcak ve herkes için erişilebilir hale getirin.

 

 

 

 

 

 

DMA’nın Mimar Seçim Komitesi, altı uluslararası firmadan oluşan kısa listeyi belirledi: Londra’da David Chipperfield Architects; New York’ta Diller Scofidio + Renfro; Los Angeles’ta Johnston Marklee; Los Angeles’ta Michael Maltzan Mimarlık; Madrid’de Nieto Sobejano Arquitectos; ve New York’ta Weiss/Manfredi.

 

 

 

 

 

 

DMA’nın Eugene McDermott direktörü Agustín Arteaga, “Yetenek ve tasarım yaklaşımının heyecan verici bir karışımı olan kısa listemizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Seçilen ekipler, aydınlatıcılara sahip ancak aynı zamanda daha küçük, daha az bilinen ancak yetenekli stüdyolara sahip. Her biri, farklı yönlere ve becerilere sahip çok yönlü, büyüleyici bir işbirliğidir. Dikkat çekici bir şekilde, önemli bir oran kadınlar tarafından yönetilmektedir. Ekiplerin artık sihirlerini gerçekleştirmek için dokuz haftaları var. Temmuz ayında, DMA’nın nasıl dönüştürülebileceğine dair altı olası vizyonumuz olacak. Bunları topluluklarımıza, destekçilerimize ve daha geniş bir kitleye sergileyeceğiz ve geri bildirimlerini memnuniyetle karşılayacağız. İleride ne olacağı konusunda kim heyecanlanamaz ki? Dallas-Fort Worth yakında ABD’deki en büyük üçüncü metropol bölgesi olacak ve Müzeyi bu zorluğa ayak uyduracak şekilde hazırlamak için çok çalışıyoruz. Bu an, DMA için yeni bir geleceğe doğru büyük bir adımı işaret ediyor.”

 

 

 

 

 

 

13 Mayıs’ta müze, yarışmanın direktörü Malcolm Reading’in moderatörlüğünde, her finalistin müze mimarisi ve kentsel tasarım hakkındaki düşüncelerini ve bakış açılarını paylaşacağı “DMA’nın Geleceği: Mimar Finalistlerle Tanışın” başlıklı bir halka açık foruma ev sahipliği yapacak.

 

 

 

 

 

 

Christian WernerDavid Chipperfield

 

 

 

 

 

 

 

Geordie WoodSaat yönünde soldan: Diller Scofidio + Renfro’dan Charles Renfro, Ric Scofidio, Elizabeth Diller ve Benjamin Gilmartin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Johnston Marklee’den Todd ColeSharon Johnston

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Johnston Marklee’den Todd ColeMark Lee

 

 

 

 

 

 

 

 

Shuli SadéMarion Weiss and Michael Manfredi of Weiss/Manfredi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir