Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, alüminyum teknolojilerinin yaygın olarak kullanılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen geleneksel proje yarışması sonuçlandı. “İstanbul’la ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilecek bilgi merkezlerinin tasarlandığı” ALUMİNYUM 2006 Öğrenci Proje Yarışması’nın ödül töreni, 15 Aralık’ta yapılacak.

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş’nin, yaratıcı ve genç fikirlerle alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek amacıyla geleneksel hale getirdiği ALUMİNYUM ödüllerinin üçüncüsü için çok sayıda proje yarıştı.

Alüminyum 2006 Öğrenci Proje Yarışması’nda dereceye girmek için tasarlanan projeler İstanbul’un önemli noktalarından biri olan Taksim Meydanı için geliştirildi. Aynı projeler ayrıca, Kadıköy ve Sultanahmet Meydanı’na da prototip şekilde tasarlanabilecek halde dizayn edildi. Tasarlanan binalarda; kentin algılanmasını sağlayacak nitelikler, kent bilgilendirme sistemi, görüşme olanaklı danışma bankosu, kent maketi, sergi alanı, danışma alanı, toplantı alanı, çalışanlar için bir adet WC kabini, çevre koşullarına uygun ulaşım çözümleri ve engellilerin kullanımına uygunluk olmasına özen gösterildi.

DERECEYE GİRENLER

Jüri üyelerinin değerlendirmelerine göre, 15 Aralık’ta Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecek törenle ödül almaya hak kazananlar şöyle;

1.Ödül: Güven Çimenoğlu, Rüstem Çakmaklı (Yıldız Teknik Üniversitesi)

2.Ödül: Derya Güler, Serengül Ülker, Özgen Demirbağ (Yıldız Teknik Üniversitesi)

3.Ödül: Acar Hasasu, Emre Can Yılmaz, Özkan Sağlam (İstanbul Teknik Üniversitesi)

 

Mansiyonlar:

Nihat Eyce, Ebubekir Küçük, Ahmet Ekincioğlu, Burcu Burhan, (Gazi Üniversitesi)

Sıddık Güvendi (Karadeniz Teknik Üniversitesi)

Tutku Sevinç, (İstanbul Teknik Üniversitesi )

Emir Aykut Pekdemir, Gürbey Hiz, Duygu Kavzak (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Zeynep Yapar (Kültür Üniversitesi)

“YARIŞMALARIN KATKISI BÜYÜK”
Çuhadaroğlu Holding Yönetim Kurulu Bakanı Ahmet ÇUHADAROĞLU “Genç fikirlerle sektörün gelişimini desteklemek üzere, ALUMİNYUM Proje Yarışmaları’nı her yıl tekrarlayacağız. Gençlerimizin kendilerini geliştirip, iş hayatlarında başarılı olabilmeleri için bu tür yarışmaların büyük katkısı olduğuna inanıyoruz” dedi.

JÜRİ ÜYELERİ
Çuhadaroğlu ALUMİNYUM 2006 Öğrenci Proje Yarışması’nın jüri üyeleri şu isimlerden oluştu; Y. Mim. Ahmet ÇUHADAROĞLU (Çuhadaroğlu Holding Yön. Kur. Başkanı), Prof. Dr. Hasan Şener (İTÜ), Prof. Dr. Bülent Tarım (YTÜ), Doç. Dr. Tülin Görgülü (YTÜ), Yard. Doç. Dr. Zafer Akdemir (YTÜ), Yard. Doç. Dr. Rıdvan Kutlutan (MSÜGSF), Y. Mim. Radi Birol, Y.Mim. Cem İlhan ve Y. Mim. Mine Demircioğlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir