Çoklu üniversite girişimi, Maine kıyılarında iklim değişikliğinin etkilerine yönelik yenilikçi çözümler önermek için akademi ve yerel paydaşları bir araya getiriyor.

RI, Narragansett Körfezi'ndeki 2022 Tasavvur Direnç Mücadelesi, iklim değişikliğine uyum sağlamaya yardımcı olacak tasarım çözümleri öneren iki tarihi kıyı topluluğuna odaklandı.
Tasarım: Ruoxi Li 2022 (Syracuse Üniversitesi, Profesör Julia Czerniak)RI, Narragansett Körfezi’ndeki 2022 Tasavvur Direnç Mücadelesi, iklim değişikliğine uyum sağlamaya yardımcı olacak tasarım çözümleri öneren iki tarihi kıyı topluluğuna odaklandı.

İklim değişiyor ve binaların da onunla birlikte değişmesi gerekiyor.

Çok üniversiteli bir tasarım stüdyosu ve topluluk katılımı girişimi olan Envision Resilience Challenge’ın arkasındaki fikir budur . Hayırsever Wendy Schmidt ve Google’ın eski CEO’su eşi Eric Schmidt tarafından finanse edilen, Nantucket, Mass. merkezli bir kuruluş olan Remain’in öncülüğündeki program, çevresel zorluklara yaratıcı çözümler arıyor ve potansiyel yaklaşımları araştırmak için sekiz üniversiteden öğrenci ve öğretim üyelerini bir araya getirecek. ve bir kıyı bölgesinin iklim değişikliğinin etkilerine nasıl uyum sağlayabileceğine dair tasarımlar öneriyoruz.

Önümüzdeki güz dönemi, programın 2021’de Nantucket’te ilk kez kullanıma sunulmasının ardından yerel düzeyde esnek çözümler keşfetmenin dördüncü yılını işaretleyecek. Bunu 2022’de Narragansett Bay, RI ve 2023’te New Bedford ve Fairhaven, Massachusetts’te başarılı tasarım zorlukları takip etti.

Bu yıl, Envision Resilience Challenge, çabalarını Maine kıyılarına, özellikle de iklim değişikliğinin etkilerinin belirgin olduğu Portland, Güney Portland ve Casco Bay adalarına odaklayacak. Maine Körfezi Araştırma Enstitüsü’ne göre 2022’de bölge tarihteki en sıcak ikinci yılını yaşadı ve deniz seviyeleri küresel ortalamanın üç ila dört katı artıyor .

Bu yılki Envision Resilience Challenge’a katılan üniversiteler arasında Cornell Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Buffalo Üniversitesi, Maine Augusta Üniversitesi, Michigan Üniversitesi, Virginia Üniversitesi, Yale Üniversitesi ve programın ilk uluslararası ortağı Toronto Üniversitesi yer alıyor. .

Remain’in kurucusu Wendy Schmidt, “Katılan sekiz üniversite ekibi, Portland, Maine ve benzer zorluklarla karşı karşıya kalan diğer topluluklar için umut verici vizyonlar haline gelecek mekansal ve sosyal tarihleri, topluluk girdilerini ve spekülatif gelecekleri birleştirme yeteneğini getiriyor” diyor.

Virginia Üniversitesi Mimarlık Okulu’nda yardımcı doçent olan Michael Luegering, yerel uzmanlar, işletme sahipleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliğinin akademi ile pratik uygulamalar arasındaki boşluğu doldurduğunu söylüyor.

Bir stüdyoya liderlik eden Luegering, “Envision Resilience Challenge’ın organizasyonu, çerçevesi ve liderliği, dönem öncesinden çıkmak ve yüksek kaliteli ortaklıklar kurmak ve toplulukla etkileşime geçmek için gerçek bir bağlılık ve adanmışlık kurmak konusunda ustaca bir iş çıkarıyor” diyor. ekip geçen yıl Fairhaven ve New Bedford’daki 2022/23 Envision Resilience Challenge için göç ve kıyı adaptasyonunu araştıracak. “Programdan alınan bu hızlandırılmış girdi ve rehberlik, ekiplerimizin yerel kültürün, geleneklerin ve tarihin derinliklerine inmesine ve anlamlı bir şekilde etkileşime geçmesine olanak tanıyor.”

Bu oturumlarda ortaya çıkan çözümler, bir topluluğun kentsel planlamasına rehberlik edecek bir yol haritası olabilir. Önceki tasarım önerileri arasında tarihi bir itfaiye binasının rüzgar enerjisiyle çalışan çok aileli bir projeye dönüştürülmesi, aşınmış bir kıyı şeridi boyunca konutları desteklemek için ahşap kazıklar ve su baskını ve ısı adası etkisine çözüm bulmak için nehir boyunca yeşil bir koridor yer alıyor.

New Bedford, Massachusetts'te gelişen rüzgar enerjisi endüstrisi, 2022/23'teki Envision Resilience Challenge sırasında birçok tasarıma ilham verdi.
Tasarım: Ulfa Kun Aulia 2023 (Florida Üniversitesi, Profesör Jeff Carney)New Bedford, Massachusetts’te gelişen rüzgar enerjisi endüstrisi, 2022/23’teki Envision Resilience Challenge sırasında birçok tasarıma ilham verdi. 

New Bedford belediye başkanı Mitchell, “Envision Resilience Challenge, New Bedford’a en acil iklim ve dayanıklılık zorluklarımız hakkında yaratıcı ve veriye dayalı bir düşünme yöntemi getirdi” diyor. “Yerel bilgi ve tarihe dayanan uyarlanabilir çözümler hayal etmek için tasarım öğrencilerini kilit paydaşlarla bir araya getirme modeli, her şehir için bir değerdir. Eminim Portland Şehri Maine de onların katılımından bizim gibi faydalanacaktır.”

Halk, www.envisionresilience.org adresinden ve sosyal medya (@envisionresiliencechallenge) aracılığıyla Envision Resilience Challenge’ı takip etmeye davet ediliyor . Önceki stüdyolar hakkında daha fazla bilgi edinmek için 2021 Envision Resilience Nantucket Challenge’ı , 2022 Envision Resilience Narragansett Bay Challenge’ı ve 2023 Envision Resilience New Bedford ve Fairhaven Challenge’ı keşfedin.

Kaynak: Architect Magazine

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir