Mimarlık, güvenle en telaşlı ana dallardan biri olarak sıralanabilir. %100 zamanınızı ve bağlılığınızı gerektiren bir alandır. Mimarlık okuluna girdiğiniz andan itibaren oldukça zorlu bir yolculuğa çıktığınızın bilincine varmalısınız .Başarı, hayattaki konumuna ve geçmişine göre her genç mimar için farklı şekilde benzetilebilir; belki mimarlık okulu projelerinizde başarılı olmak, alanda araştırmacı olarak başarılı olmak veya Mimarlıkta İş Bulmak istiyorsunuz . Burada, seçtiğiniz yolda işe yarayacak başarı ipuçlarıyla arkanızdayız. İpuçlarımızı okuyarak bu alanda kaçınılmaz olarak sizi bekleyen tüm zorluklara ve ödüllere hazır olun.

 

 

 

 

Genç bir mimar olarak bilmeniz gereken 10 Başarı İpucu

1. Şanslı Hissedin!

Başlangıç ​​olarak, tarih boyunca en büyük medeniyetleri büyük ölçüde etkilemiş ve bazen kelimenin tam anlamıyla yaratmış bir alanda olduğunuzu bilin.

 

 

 

“İnsanların yaşama biçiminin Mimarlık tarafından biraz yönlendirilebileceğine inanıyorum” – Tadao Ando

Günümüzün en havalı dallarından biri olarak kabul ediliyor. İnsanlar sizin benzersiz ve yaratıcı bir birey olduğunuzu düşünüyor. Bununla gurur duyun ve yolculuğunuza bir gülümsemeyle başlayın!

 

 

 

 

2. Daha Kalın Bir Cilt Geliştirin!

Artık hepiniz en saygın alanlardan birinde olmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz, bu mutluluğu karşılaşacağınız zorluklara rağmen sürdürün. Daima iyimser kalın! Bir proje üzerinde günlerce ve gecelerce çalışmak çok moral bozucu olabilir, ancak çok az takdir alır veya hiç takdir görmez. Ne oldu? Yalnız değilsiniz. Bu mimarlığın genel hayatıdır.

 

 

Her başarılı mimar başarısızlık ve reddedilme süreçlerinden geçmiştir. Bu tür olayların sizi vazgeçirmesine izin vermeyin. Sabırlı olun, bu tür deneyimlerden ders alın, ilerlemeye devam edin ve parlayın. Her engeli kendi lehinize çevirmek sadece sizin elinizde! Sadece daha iyi bir mimar olarak değil, aynı zamanda daha güçlü ve daha bilge bir birey olarak da ortaya çıkacaksınız.

 

3. Konfor Alanınızdan Ayrılın!

 

 

 

Sınırlı bir süre içinde karmaşık bir şeyi sıfırdan öğrenmeyi gerektirse bile, asla yeni şeyler denemekten korkmayın. Eğer iradeniz varsa bunu başarabilirsiniz.

 

 

Yaratıcı ol! Kullanıcıların konforu ve işlevselliği çok önemli faktörlerdir, ancak bunlar tasarımınızın esnekliğini sınırlayabilir mi? Elbette! Bu sizi risk almaktan alıkoymalı mı? HAYIR! Başarının kağıttan gerçek hayattaki bir binaya geldiğine dair birçok çılgın fikir var. İnşa edilmesi her zaman imkansız görünen böylesine nadir bir mimari, bir mimarı başarı merdivenini yukarı çıkaran şeydir!

 

 

4. Sözlü Sunum

Bu gerçekten sihirli bir ipucu! Eğer doğru konuşmayı yapabiliyorsanız projeniz ne olursa olsun satacaktır. Sırf bu şaşırtıcı konuşma özelliği nedeniyle ortalama kalitedeki projelerin bazı mükemmel projelerden çok daha fazla takdir edildiğini gördüm. Bazen bu özellik doğaldır ancak mutlaka kazanılabilir. İşte size bazı pratik tavsiyeler: Prova yapın! Aynanın karşısına geçin ve konuşurken beden dilinizi inceleyin. Konuşurken, sanki hiç hazırlanmamışsınız gibi davranın ve tüm bu harika konuşmalar, ne kadar tutkulu olduğunuzdan dolayı doğal olarak sizden çıkıyor.

 

 

 

Sözlü sunumunuzda projenizin güçlü yönlerini vurgulayın ve zayıf yönleri atlayın. Tasarımınıza son derece ikna olmuşsunuz gibi görünüyor; bu Jüriyi de ikna ediyor.

 

 

5. Dijital Sunum

 

 

Başka bir sihirli ipucu daha var! Projeniz teknik açıdan mükemmel olmasa bile grafiksel açıdan çarpıcı bir sonuç yaratarak projenizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz!

 

 

Mimari sunum örnekleri için Pinterest’te arama yapın ve projenize uygun görselleri uygulamaya çalışın.

 

 

6. İnatçı Olmayın!

Fikirlerinize inanın ama eleştiriye açık olun! Hiç kimse sizi projenizi gerçekten savunmaktan alıkoyamaz ancak başarılı bir şekilde ilerlemek için müşterilerinizin, meslektaşlarınızın, jüri üyelerinin ve mentorlarınızın yapıcı yorumlarını dikkate almalısınız.

 

 

 

7. Yeni Yazılım Öğrenin!

 

 

 

Bu da mimarlık dünyasındaki talebinizi artıracaktır. Okul yıllarınızda en son teknolojiyle güncel kalın ve BIM konusunda yetkin olun!

 

 

 

8. Sosyal Olun!

 

 

Lider olmak istiyorsanız sahip olmanız gereken özellik budur. Ağınızı mümkün olduğunca geniş ve geniş bir alana genişletin. Çevrenizde ve sosyal ağ siteleri aracılığıyla bağlantılar kurun. İnsanlara karşı yumuşak ve yaklaşılabilir olun ve hatta hiçbirini unutmuş gibi davranmayın.

 

 

Etrafta pek çok yetenekli mimar var… ama onlarla çalışmak iyi mi?

 

 

9. Toplulukla Etkileşime Geçin!

Bu ipucunun sosyallik alanlarında benzersiz bir önemi vardır. Bu nedenle ayrı bir vurgu olarak belirtilmesi gerekmektedir.

 

 

Bir mimar olarak hedefleriniz yaratıcı kenarlar ve eğrilikler tasarlamakla sınırlı olmamalıdır. Topluluğa dahil olun. Pek çok kişi bir mimarın masraflı yardımını karşılayamaz. Potansiyelleriniz aracılığıyla onlara hizmet etmeye istekli misiniz? Saygın bir mimar olmanız için mimariniz her şeyden önce insanlara ve çevrelerine hizmet olmalıdır.

 

 

10. Meditasyon yapın!

 

 

Her ne kadar bu yazının son noktası olsa da aslında başarıya giden ilk adımdır! Düşünmek için yalnız zaman ayırdığınızda yaratıcı fikirler size gelecektir. Sorun çözücü rolünüzü baltalamadan büyük düşünün . Dünyanın en büyük sorunlarını ve tasarımınızın bunların çözümüne nasıl katkıda bulunabileceğini düşünün!

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir