Allford Hall Monaghan Morris’te gelişmekte olan yedi mimarlık uygulaması…

 

 

GENÇ MİMARLAR 2021/22
Artefact
Fisher Cheng
Found Order
Madeleine Kessler Architecture
Urban Radicals
Wadhal
Xcessive Aesthetics

 

 

SEÇİM JÜRİSİ
Simon Allford
Betty Owoo
Amandeep Singh Kalra
Ellis Woodman
Rosie Gibbs-Stevenson

 

 

Mimarlık Vakfı, 2021/22 ikamet programı için Allford Hall Monaghan Morris tarafından desteklenen yedi genç mimarlık uygulamasını duyurmaktan mutluluk duyar. Simon Allford, “AHMM’nin otuz yıl önce ortaya çıkmasında önemli bir rol oynayan Mimarlık Vakfı’nı yeni Beyaz Yakalı Fabrika ofislerimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Yeni nesil genç mimarlara maceralarına başlarken yedi yeni uygulamadan konaklama sunabilmekten heyecan duyduğunu” sözlerine ekledi.

 

 

Programdaki mimarlar arasında AirDraft 2018 Antepavilion’un ortak tasarımcısı Artefact’ten Benedetta Rogers, Royal College of Art’ta tanışan ve tamamı kadınlardan oluşan bir mimarlık kolektifi olan Xcessive Aesthetics ve bu yazki British Museum’un eş küratörü Madeleine Kessler yer alıyor. Venedik Bienali’ndeki Pavyon.

 

 

Fisher Cheng’den Yuting Cheng, “Yeni ve heyecan verici ortaklıklar kurmayı dört gözle beklediklerini söyleyen Fisher Cheng’den Yuting Cheng, “Küçük bir uygulama olarak yaklaşımımızın merkezinde işbirliği olduğundan, Beyaz Yakalı Fabrika’nın sakinlerinden biri olmak gerçekten heyecan verici” dedi. ”

 

 

Soldan Sağa Fahad Malik (Wadhal), Nasios Varnavas & Era Savvides (Urban Radicals), Richard Fisher & Yuting Cheng (Fisher Cheng), Robyn Thurston (Found Order), Madeleine Kessler (Madeleine Kessler Architecture), Daniel Marmot & Benedetta Rogers (Artefact), Rhiarna Dhaliwal, Jade Blanchard-McKinley, Darcy Chittmittrapap, Ibiye Camp & Teresa Ribeiro Boulting (Xcessive Aesthetics)

 

 

Architecture Foundation’ın Genç Mütevelli Heyeti eş başkanları Betty Owoo ve Amandeep Singh Kalra, “Genç mimarlar ve tasarımcılar için zorlu bir zamanda, bu tür fırsatlar her zamankinden daha hayati” dedi. “Projelerinin kalitesi ve çeşitliliğinden ne kadar etkilendiklerini ve ikamet süresince ürettikleri işleri görmek için sabırsızlandıklarını” anlattılar.

 

Mimarlık Vakfı Direktörü Ellis Woodman, “Gönderilenlerin kalitesinden memnunduk: yedi başarılı firmanın hepsi çok yetenekli ve değerli faydalanıcılar. AHMM’nin alan sağlaması çok cömert ve umuyorum ki, Rezidanslardan birine layık görülen uygulamalar için gerçekten dönüştürücü bir fırsat olduğunu kanıtlıyor.”

 

 

Altıncı aylık rezidanslar, Eylül 2021 – Şubat 2022 arasında Londra’daki Old Street’teki White Collar Factory’de gerçekleştirilecek.

 

________________________________________

 

Genç Mimarlarla Tanışın

 

 

Eser

 

 

 

Benedetta Rogers ve Daniel Marmot tarafından 2021 yılında kurulan Artefact, mimari zanaatı toplumsal sorumlulukla birleştirmek amacıyla oluşturuldu. Artefact’i kurmadan önce Benedetta ve Daniel, Publica ve Henley Halebrown’da çalışarak şehirlerin nasıl çalıştığına ve binaların yaşamlarına ve karakterlerine katkıda bulunmadaki rolüne ilgi duydular. Benedetta, Thomas Randall-Page ile birlikte Mimarlık Vakfı’nın 2018 Antepavilion Yarışmasını kazandı. Daniel, Henley Halebrown’da Kings Crescent Estate’in yeniden geliştirilmesinde lider olan bir Ortaktı. Dönüşümsel kamu projeleri sunmak için topluluklarla çalışma konusunda tutkulu. artefact-studio.com

 

 

 

 

 

 

Fisher Cheng

 

 

 

Fisher Cheng, sosyal olarak motive edilmiş bir gündemle işbirlikçi mimariyi uygular. Tasarımın bağlam ve topluluklar üzerindeki dönüştürücü etkisine değer ve ağırlık veriyoruz. Yaklaşımımız, özete kasıtlı, siteye özgü ve neşeli yanıtlar yaratmayı amaçladığımız için günlük yaşamın sivil yönlerini kutlar. fishercheng.com

 

 

 

 

 

 

Found Order

 

 

 

Found Order, 2020 yılında mimar Robyn Thurston tarafından kurulan Londra merkezli ileri görüşlü bir tasarım stüdyosudur. Günlük ritüellere, kimliğe, tarihe ve temel malzemelerin kullanımına büyük ilgi duyan Found Order, manifestoları tarafından yönlendirilir ve deneyler ve Tasarımı, mimari, iç mekanlar, ürün tasarımı, sanat ve moda gibi birden fazla alanda çalışan, sıradan olanı olağanüstü olana açıkça dönüştüren güçlü anlatılar geliştirmek için çalışan bir iletişim aracı olarak eklemleyin. Robyn, Thamesmead’de büyüdü ve mimarinin ve tasarımın sakinlerin tutum ve davranışları üzerindeki etkisini gördü. İyi tasarım uygulayarak başkaları için yapılı çevreye olumlu bir değişiklik getirme konusunda tutkulu. Foundorder.com

 

 

 

 

 

 

Madeleine Kessler Architecture

 

 

 

Madeleine Kessler Architecture is an architecture and urban design studio which is dedicated to designing joyful people-centred places. We work with communities, clients and stakeholders, collaborating across disciplines and scales, to creatively understand and enhance a sense of place. Current and recently completed projects include the British Pavilion at the Venice Architecture Biennale 2021; Hidden Half World, a mycelium installation at the Oslo Architecture Triennale; and Forestation, a strategic proposal to rewild existing railway stations across the UK.    Madeleine Kessler Architecture, kendini neşeli, insan merkezli mekanlar tasarlamaya adamış bir mimari ve kentsel tasarım stüdyosudur. Bir yer duygusunu yaratıcı bir şekilde anlamak ve geliştirmek için disiplinler ve ölçekler arasında işbirliği yaparak topluluklar, müşteriler ve paydaşlarla birlikte çalışıyoruz. Mevcut ve yakın zamanda tamamlanan projeler arasında Venedik Mimarlık Bienali 2021’deki İngiliz Pavyonu; Oslo Mimarlık Trienali’nde bir miselyum yerleştirme olan Hidden Half World; ve Forestation, Birleşik Krallık’taki mevcut tren istasyonlarını yeniden düzenlemeye yönelik stratejik bir öneri.

 

 

madeleinekessler.com

 

 

Kaynak: www.architecturefoundation.org.uk

 

 

 

 

 

 

Urban Radicals

 

 

 

Urban Radicals, 2019 yılında mimar Nasios Varnavas ve Era Savvides arasında bir işbirlikçi ağı oluşturmak, farklı bağlamlarda ve ölçeklerde sorunları çözmek için bir ikili olarak yola çıktı. O zamandan beri stüdyo; projeler, yarışmalar, atölye çalışmaları, hikayeler, tablolar, akşam yemekleri, balık tutma gezileri, yürüyüşler, toplantılar ve sohbetlerle büyüdü. Daha yakın zamanlarda stüdyo, Güney Kensington’ın biyolojik çeşitliliğini geliştirmek ve sürdürülebilirliği araştırmak için sergi yolunda yeşil bir müdahale için Goethe-Institut London ile birlikte çalışan Discover South Ken Trail/LFA girişiminin 3 kazananından biriydi. Nasios ve Era, 2021 Venedik’teki 17. Mimarlık Bienali’nde Kıbrıs için Ulusal Katılım’ı tasarladı ve birlikte küratörlüğünü yaptı. urbanradicals.org

 

 

________________________________________

 

 

 

 

 

 

Wadhal

 

 

Wadhal, Londra’da Fahad Malik tarafından kurulan bir mimarlık stüdyosudur. Wadhal, bir artış, fazlalık veya sınırları aşma kavramı anlamına gelir. Mianwali, Namal Gölü ve Pakistan’daki çevredeki topraklarla ilişkili bir kabilenin bölgesel adıdır. Bu bağlamda, sürecin her yönünü tam olarak benimseyen, düşünceli bir eğilimi, yaşama ve çalışmaya yönelik düşünülmüş bir yaklaşımı temsil etmek için soyut bir terim olarak kullanılır. Fahad, İslamabad’da doğdu ve 9 yıl orada yaşadı, ardından 9 yılını Londra’da ve sonraki 9 yılını Glasgow’da geçirdi. Wadhal’ı Londra’ya döndükten sonra gözlemleri, deneyimleri ve fikirleri kaydetmek için bir platform olarak tasarladı. Zamanla insanlar Wadhal ile rezonansa girdi ve bir uygulamaya dönüştü, kültüre, tipolojiye ve iklime özgü yerler yarattı. Fahad, daha önce Teatum + Teatum için çalışmış olan bağımsız bir uygulamaya başlamadan önce Tonkin Liu’da Kıdemli Mimardı.

 

 

wadhal.co.uk

 

 

________________________________________

 

 

 

 

 

Xcessive Aesthetics

 

 

Xcessive Aesthetics, verileri ve alternatif gerçeklikleri mekansal yerleştirmeler aracılığıyla keşfeden, tamamı kadınlardan oluşan, disiplinler arası bir mimari kolektifidir. XA 6 üyeden oluşur: Ibiye Camp, Rhiarna Dhaliwal, Jade Blanchard-McKinley, Emmy Bacharach, Darcy Chittmittrapap ve Teresa Ribeiro Boulting. Veri ağlarını, dijital altyapıyı ve insan sonrası gelecekleri araştıran ADS8 ünitesinde birlikte çalıştıktan sonra 2019 yılında kurulan kolektif Royal College of Art’ta MA Mimarlık mezunları. XA, bir yandan gelişen teknolojilerin ardındaki gizli önyargıları ve bunların kamusal alandaki artan etkisini keşfetmek, diğer yandan dijitali ateşleyen erişilebilir ve eğlenceli kamusal enstalasyonlar yaratmak için uzamsal tasarım ile dijital teknolojileri alışılmadık şekillerde birleştirme fikriyle kuruldu. ve fiziksel etkileşimler.

 

 

 

 

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir