Robert Young Architects, Virginia Treehouse’u bir ailenin kayıp deneyimi etrafında tasarladı

Ormanlık bir yamaçtaki çam ağaçlarıyla kaplı bu ev, ABD’li stüdyo Robert Young Architects tarafından sürükleyici doğa manzaraları sunmak ve kayıp yaşayan bir aileye “iyimserlik duygusu” sunmak için tasarlandı .

Tam zamanlı ikamet, Washington DC’nin hemen dışında, Virginia’daki bir nehir vadisinde yer almaktadır .

Bu çam kaplı ev, kayıp yaşayan bir aile için tasarlandı

“Mimari ve manzara arasındaki bağlantı duygusunu” somutlaştırmayı amaçlayan ev, yakın zamanda kocasını kaybetmiş bir kadın için huzurlu bir sığınak görevi görecek şekilde tasarlandı.

Çiftin çocuklarıyla birlikte orada yaşıyor.

Robert Young Architects projeyi yönetti

İyileşme sürecine yardımcı olmak için, The Luminist adlı kederle ilgili bir haber bülteni ve web sitesi yayınlayan müşteri Sue Deagle , tasarım sürecine yakından dahil oldu.

New York merkezli Robert Young Architects , “Yeni bir ev yaratmanın kendisinin ve ailesinin iyimser bir gelecek hayal etmesine yardımcı olacağını umuyordu” dedi .

Ev, koyu lekeli çamla kaplanmış doğrusal hacimlerden oluşuyor

Plan olarak kabaca L şeklindeki ev, koyu lekeli çamla kaplanmış doğrusal hacimlerden oluşuyor. Evin toplam alanı 5.200 metrekaredir (483 metrekare), üç kata ve bir bodrum katına yayılmıştır.

Doğa manzaraları sunmak, mimarları evi “içten dışa” tasarlamaya yönlendiren yol gösterici bir kaygıydı.

Üst katta ana yatak odalı süit bulunmaktadır

Ekip, “İç mekanlar, dışarıdaki görüşlerle bağlantılı olarak evin içindeki hareketin koreografını yapacak şekilde yapılandırılmıştır” dedi.

“Çapraz görüş hatları düzeni düzenliyor ve iç mekanları arkadaki yoğun ve çeşitli ormanlık alanlarla dinamik olarak birbirine bağlıyor.”

Pencereler evin her yerine dikkatlice yerleştirildi

En üst kat, ana yatak odası süitini içeriyor ve “ağaç gölgesinin yükseklerine tünemiş bir orman kuş yuvası” olarak tasarlandı.

Ana kat, ofis, çamur odası ve garajın yanı sıra ortak alanları da kapsıyor. Oturma odasının hemen yanında, çelik direklerle yerden yüksekte kaldırılan, mobilyalı, perdeli bir sundurma var .

Mutfak dolabında beyaz meşe kullanıldı

Alt katta iki yatak odası ve bir çamaşır odası bulunurken, bodrum katında misafir odaları, dinlenme odası ve mekanik alan bulunmaktadır.

İç mekanda beyaz meşe , fayans ve beton gibi toprak ve endüstriyel malzemelerin bir karışımı yer alıyor .

Ekip, “Meşe yüzeyler bir sıcaklık hissi yaratırken, beton unsurlar özgün bir şekilde dayanıklılık ve güç aktarıyor” dedi.Evin her yerinde pencereler, manzaranın özel manzarasını sunacak şekilde dikkatlice yerleştirildi ve bazı duvarlar, yakındaki yapıların manzarasını gizlemek için sağlam tutuldu.

Bazı duvarlar sağlam tutuldu

Ekip, “Vadinin dibinde, manzara, birçok engel nedeniyle uygun bir şekilde Zor Koşu olarak adlandırılan bir taşkın yatağı ve su yolu ile sabitlenmiştir” dedi.

“Ev, bu hassas ekolojilerle ilgili her şeyi kutlamak için konumlandırıldı ve tasarlandı.”

Pencereler, manzaranın seçilmiş manzaralarını sunacak şekilde dikkatlice yerleştirildi

Robert Young Architects’in diğer projeleri arasında Montauk, New York’ta , doğal olarak yaşlanmaları için işlenmeden bırakılan kaba biçilmiş sedir bitkileriyle kaplı bir hafta sonu evi yer alıyor.

Fotoğraf Frank Oudeman’a aittir .

 

Kaynak Dezeen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir