Reed Watts Architects ile mimar Paddy Dillon, Roundhouse’un Camden, Londra’daki yaratıcı kampüsünün kalbinde gençler için yeni bir yaratıcı merkez olan Roundhouse Works’ü tamamladı.

 

 

 

 

 

©Fred Haworth’un fotoğrafı.

 

 

 

 

 

 

 

Roundhouse Works Hakkında

 

 

 

 

 

 

 

Roundhouse Works, gençlerin yaratıcılıklarını bir kariyere dönüştürmelerini desteklemek için alan ve son teknoloji tesisler sağlayarak, Roundhouse’un şu anda birlikte çalıştığı 11-30 yaş arası kişi sayısını ikiye katlayarak her yıl 15.000’e çıkarıyor. Yeni bina, ısmarlama büyük bir müzik stüdyosuna, sirk ve performans için üç kat yükseklikte bir stüdyoya, atölyeler için çok amaçlı büyük bir stüdyoya ve Transmission Roundhouse tarafından işletilen özel bir podcast stüdyosuna ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

plan-zemin kat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni bina, yaratıcı girişimciler ve serbest çalışanlar için uygun fiyatlı bir çalışma alanı olan Inflexion Workspace’i de içerecek. Roundhouse Works üyelerine, endüstri uzmanlarıyla bire bir mentorluk sağlanacak ve uluslararası hukuk firması Taylor Wessing de dahil olmak üzere ortaklarla son üç yılda pilot olarak gerçekleştirilen bir dizi ağ oluşturma etkinliğine ve atölye çalışmasına erişebilecekler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roundhouse Works, Reed Watts Architects ve Allies and Morrison ile birlikte Paddy Dillon mimarı tarafından, binanın çevre üzerindeki etkisini azaltmaya özel önem verilerek tasarlanmıştır. Özellikle, çapraz lamine ahşap yapı için kullanılan sürdürülebilir kaynaklı ağaçlar atmosferden 250 tondan fazla CO2 tutarken, cephede kullanılan geri dönüştürülmüş demiryolu traversleri diğer kaplama biçimlerine kıyasla 8 ton CO2 tasarrufu sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©Fred Haworth

 

 

 

 

 

 

 

 

As a result, and following the integration of solar panels on the roofs, electric vehicle charging points, LED lighting, automatic lighting controls, and other energy efficiency elements, Roundhouse Works has achieved the highly sought-after BREEAM ‘Excellent’ sustainability accreditation. This will put its environmental performance in the top 10 percent of all new non-domestic buildings in the UK. It is also fully accessible and includes a Space for Change facility.Roundhouse Works has been funded by private trusts, individuals, and corporate donations with principal support from the Inflexion Foundation and Simon Turner with the generous donation of the land from the Norman Trust.

 

 

 

 

 

 

 

 

©Fred Haworth’un fotoğrafı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

 

 

 

Mimarlar: Paddy Dillon, Reed Watts Architects Yıl: 2023

 

 

 

 

Fotoğraflar: Fred Haworth

 

 

 

 

Üreticiler: 3V Mimari Donanım, Astor Bannerman, Big Ferro, Chroma, Clark Doors, DANOSA, David Smith St Ives, Dolphin Solutions, Dorma UK, Eurban, Yüksek Performans, İdeal Standart, Intracat, J&C Joel, Junckers
, Kawneer, Demiryolu Traversleri, Çatı Camı, SAB Piramidi 50/504, Schüco Jansen, +2

 

 

 

 

Yapı Mühendisi: Momentum Mühendislik

 

 

 

 

Hizmetleri Mühendisi: Ingleton Wood

 

 

 

 

Baş Mimar ve Tasarımcı: Reed Watts

 

 

 

 

Baş Tasarımcı: Goddard Consulting LLP

 

 

 

 

Yangın Danışmanları: Yangın Cerrahisi

 

 

 

 

Onaylı Müfettişler: Assent

 

 

 

 

Şehir: Londra

 

 

 

 

Ülke: Birleşik Krallık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir