Winston Şehir Evleri, küçük ölçekli ticari ve perakende binaları, müstakil evleri ve tarihi açıdan önemli kamu binalarının bir karışımı olan ikonik bir Seattle mahallesine uyum sağlamayı amaçlıyor. Proje, bu eklektik ölçek, kullanım ve vintage karışımına zarif bir şekilde uyacak şekilde tasarlandı.

Sokağın yaya ölçeğini Ravenna mahallesinin konut ölçeğine bağlamak için tasarlanan proje, 16 üniteyi, altında özel otopark bulunan ortak peyzajlı bir avlu etrafında gruplandırılmış dört adet üç katlı binaya bölüyor. Avlu kuzey/güney eksenine göre yönlendirilerek doğal gün ışığı ve doğrudan güneş enerjisiyle ısıtma en üst düzeye çıkarıldı.

Bu, hoş ve yaşanabilir bir ortak alan yaratır. Her rezidansın avluya bakan özel veranda alanı ve ünitenin içinden erişilen ek özel açık hava konfor alanları vardır.

Ravenna Bulvarı boyunca yükseltilmiş ön giriş eğimleri, proje girişini çevreleyen delikli tuğla duvarlar ve tuğla ve sedirden oluşan caddeye bakan cepheler, sakinler ve komşular için Kuzeybatı Pasifik’in zengin malzeme yerel dilini çağrıştıran görsel olarak dokunsal bir deneyim yaratıyor.

Kaynak: www.architectmagazine.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir