Tasarım: John Heah

Suudi Arabistan’daki Amaala için John Heah , Clinique La Prairie tesisi tasarladı

Editör: Cajsa Carlson

Mimar John Heah, Suudi Arabistan’ın Kızıldeniz kıyısındaki Amaala “sağlıklı yaşam merkezi”nin bir parçasını oluşturacak olan spa kliniği markası Clinique La Prairie için bir çare tasarımı için İslami mimariden yararlandı.

 

 

 

 

 

13 villa ve 52 oda ve süite sahip olacak olan 36.115 metrekarelik tesis, çok sayıda belirgin yamuk çatılı beyaz binalardan oluşan bir küme olarak tasavvur ediliyor.

 

 

 

 

 Tesis, John Heah tarafından tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

Kalacak yerlerin yanı sıra, geliştirici Red Sea Global ile birlikte oluşturulan Clinique La Prairie beldesinde sağlıklı yaşam merkezleri, teşhis laboratuvarı, müze, plaj kulübü, atölye ve eğitim odaları, özel yemek alanı ve aşçılık okulu bulunacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu tesisler merkezi Longevity Plaza’nın etrafındaki binalara dağılacak ve tıbbi bakım, beslenme, hareket ve sağlık olmak üzere dört farklı kategoriye ayrılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Amaala’daki sekiz tatil beldesinden biri olacak

 

 

 

 

 

 

 

Clinique La Prairie’nin binalarının tasarımı, daha geleneksel İslam mimarisi ile çağdaş zanaatkarlığın birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

Red Sea Global grubu, “Clinique La Prairie’nin Suudi Arabistan’ın olağanüstü doğal manzaraları karşısında yer alan dünyaca ünlü tesisleri ve sağlık ve zindelik deneyimleri, ziyaretçilerimizi sanat, sağlık ve Kızıldeniz’in saflığından ilham alan dönüştürücü kişisel yolculuklara çıkaracak” dedi. CEO John Pagano.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pagano, “İslam mimarisinin ve modern zanaatkarlığın ürünü olan tesisin zarif güzelliği, gevşemek, meditasyon yapmak ve gençleşmek için sakin bir yer sağlayacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heah, “pastoral bahçeler” içeren ve “ziyaretçiler için bir yer ve huzur duygusu oluşturmayı ve bağlantılı yolculuğa katkıda bulunmayı” amaçlayan tesisi çevreleyen çevre düzenlemesini de tasarladı.

 

 

 

 

 

 

Clinique La Prairie tesisi, ziyaretçilere radyoloji, fizik, nörobilim ve diş hekimliği gibi hizmetlerin yanı sıra bir kriyo odası, hiperbarik süitler ve IV infüzyonları sunacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tasarımı İslam mimarisi tarafından bilgilendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kendisini “dünyanın ilk entegre aile sağlık merkezi” olarak tanımlayan Amaala, sekiz farklı tesisten oluşacak ve 3.000’den fazla otel odasına ev sahipliği yapacak.

 

 

 

 

 

Clinique La Prairie’nin tesisi, Triple Bay adlı ilk aşamasının bir parçasıdır.

 

 

 

 

 

 

Geliştirici Red Sea Global’e göre, yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalışacak. Ayrıca, binaları kıyı şeridinden geri çekerek yerel flora ve faunayı hesaba katarken, yapay ışığın etkisi, vahşi yaşamın kesintiye uğramasını en aza indirmeye yardımcı olmak için sınırlandırılacaktır.

 

 

 

 

 

 

Kızıldeniz kıyı şeridinde yer alacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Clinique La Prairie tesisi, İngiliz stüdyo Foster + Partners tarafından tasarlanacak “dünyanın ilk tamamen sürükleyici deneyimsel deniz yaşamı merkezi” setine de sahip olacak olan Amaala tatil beldesinin en son üyesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir