Grayson Play-Lab, oyunu orta öğretime entegre etmek için bir modeldir. Erken çocukluk döneminde oyun, salıncaklar, kaydıraklar veya maymun çubukları gibi fiziksel aktivitelere adanmıştır. Ancak genç yetişkinler hayal güçlerini farklı şekilde kullanırlar; entelektüel zorluklar, zorlu deneyler ve dünya inşa etme yoluyla. Bu araştırma, yeni nesil yaratıcı düşünürleri teşvik ederek oyun ve açık hava eğitimi arasındaki ilişkiyi yeniden gözden geçirmeye adanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oyun laboratuvarı, Grayson School’daki proje tabanlı öğrenim müfredatının hayal gücünü besleyen bir yapı iskelesidir. Meraklı somut karakterlerden oluşan başka bir dünyaya ait bir koleksiyon, açık bir manzaraya yerleştirilmiştir. Bu devasa yaratıklar, diğer oyun yapılarına benzemiyor. Ortak oyun yapılarının tanınabilir renkleri, dokuları ve malzemeleri büyüdü. Bir dizi ayrıntı, halatı standart boyutlu keresteye bağlamak veya almak için çapalar sağlar.

 

 

 

Öğrencilerin atabilecekleri maksimum yükü kabul edecek şekilde tasarlanmışlardır ve aynı zamanda öğrencilerin ve öğretmenlerin kendi uzantılarını üretmelerine izin verecek kadar esnektir – ölçümler almak, fizik deneyleri yapmak, bir oyun bağlamak veya bir trigonometri denklemini onaylamak için. Bu ayrıntılar, hem kendilerine hem de kozmosa uyumlanarak şifreli olduğu kadar pratiktir. Bu hizalamalar, okulun müfredatıyla uyumlu olarak geliştirilmiştir. Eğitimleri boyunca öğrenciler, bu tasarım kararlarının ardındaki anlamı keşfetmeye, koordinatlarını hesaplamaya ve yüksek tasarımın tuhaf ama titiz eğitimlerini nasıl etkileyebileceğinin mantığını anlamaya zorlanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrenciler için ajansı harekete geçirmek için, “glifler” adı verilen ahşap enstrümanlardan oluşan bir aile, oyun laboratuvarını hayata geçirmek için bir başlangıç ​​kiti işlevi görüyor. Bir tür setini anımsatan, her biri benzersizdir, ancak özelliklerini komşularıyla paylaşır. Bu renkli araçların, açık bir şekilde tekil işlevler önermeden bir kullanışlılık öneren boyutları ve biçimleri vardır. Faydacı ve törensel baskıların bu karışımı, bir dünya inşası durumuna ilham vermek için hazırlanmış. Sistem olarak glifler, öğrenciler kendi dillerini geliştirdikçe genişletilecek şekilde tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu oyun laboratuarının konsepti, deterministik sonuçlara dayanması gerekmeyen bir dünyanın gelişimini teşvik etmek için bir temel sağlayan bir alan yaratmaktır. Oyun laboratuvarı ile ne kadar çok zaman geçirilirse, daha derin bir anlayışa yol açar; bu da öğrencilerin ve öğretmenlerin paketlerini açmaları için daha büyük keşifler sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

 

 

Proje: Grayson Play-Lab. Radnor, Penn.
Proje Ortakları: Matter Design, The Grayson School, CEMEX Global R&D
Müdürler: Brandon Clifford ve Johanna Lobdell
Proje liderleri: Emily Whitbeck, Kevin Marblestone, Matthew John Meyers ve Tyler Swingle
Proje ekibi: Gil Sunshine \ Marianna Gonzalez-Cervantes
Yerinde inşaat: Zach McWilliams, 8 Chestnut
Teşekkür: Massachusetts Institute of Technology, CEMEX Global R&D, The Grayson School ve Matter Design tarafından sağlanan finansman.
Boyut: 62ft x 40ft x 16ft
Malzeme: Beton, Ahşap, Halat ve Donanım

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir