Tasarım:  Naghshe Khak Architectural Group

Maziar Brick House, “Royan” şehrinde farklı sahipleri ve boş arazileri olan bir sahil kompleksi içinde 250 metrekarelik bir alan üzerinde yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

İşveren, ana sahiplerden biri olarak, komplekste bir model ve arka plan oluşturmak için bir plan arıyordu. Kompleksin girişine yakın arazi, projeye sadece amaçlanan işlevleri sağlamakla kalmayıp aynı zamanda mevsimlik konut villası olarak hizmet vermek ve kompleksin gelecekteki yapısı için bir model olarak hizmet vermek ve işverenin tuğla kullanımına olan ilgisini göstermek için projeye ayrılmıştır. kompleksin ön kısmı.

 

 

Rustik projelerin yapımında işveren ile işbirliğinin geçmişine bakıldığında; Bu sefer işveren tuğla, metal, ahşap ve cam gibi malzemelerin yeni bir kombinasyonunu aramamızı istedi. İşveren, külliyenin girişinde tuğla gibi malzeme parçaları ile özgün ve genişletilebilir bir yapı sergilemek istemiş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk başta, özel ve kamusal işlevler, onları birbirine bağlayan bir köprü ile ayrılarak ve ana oturma odasına boşluklar eklenerek ve arazide yer olmaması nedeniyle çatıya bir teras atanarak binanın ana lekesi oluşturuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra, iç ve dış mekan arasındaki bağlantıyı en üst düzeye çıkarmak, görünürlük, aydınlatma ve şeffaflık sağlamak için ana cephe büyük cam dokularla kaplandı.

 

 

Şimdi cama tuğla dokular ekleyerek binanın cephesindeki şeffaflık ve uyumda ayarlamalar yaptık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Farklı iç ve dış mekanlar yaratmanın yanı sıra, farklı iç ve dış mekanlar, hafif oyun ve cam üzerinde tuğla asma yüzeylerin gösterimini sağlamak için kuru taş teknikleri kullanarak cam yüzeylere ağır tuğlalar yerleştirebildik ve ana yapıdaki tuğla dokularını kontrol edebildik. gölgeler. Bu sayede izleyicinin zihnindeki ağır ve hafif tanımına meydan okuyabiliyor, aynı zamanda binayı gözlemlemesini ve hayran kalmasını sağlayabiliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Binanın şeffaflığı nedeniyle iç ve dış arasındaki bağlantı da tasarımda bir konu olarak ele alındı; Ahşap, taş, demir gibi malzemelere güvenerek iç ve dış mekanda doğru malzeme kombinasyonunu sağlamaya çalıştık. Ayrıca uygun görsel bağlantıyı oluşturmak için şömine, merdiven gibi unsurlardan da faydalandık.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

Mimarlar: Naghshe Khak Architectural Group

 

Yer: Royan, İran

 

Baş Mimarlar: Farid Ebrahimi – Pedram Shaygan

 

Tasarım Ekibi: Naghshe Khak Architectural Group

 

Alan: 210.0 m2

 

Proje Yılı: 2017

 

Fotoğraflar: Vahid Joudi

 

Üreticiler: Autodesk, Robert McNeel & Associates, Sahand Varamimn

 

Proje Adı: Maziar Tuğla Ev

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir