Tasarım: RAMA Architects

Clareville Plajı’ndaki bu yeni konut binası, çatıdan uzanan ve aşağıdan büyüyen, iç ve dış mekanlar arasında kesintisiz bir bağlantı oluşturan yeşil bir gölgeliğe sahiptir. Tasarım, genişletilmiş saçaklar, boşluklar ve açık bir düzen ile beton bir form gibi Brezilya Modernizminin unsurlarını içeriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M House’un arkasındaki ana fikir, doğal çevreye uyum sağlayan huzurlu ve tenha bir aile konutu tasarlamaktı. Bu, her odadan görülebilen yemyeşil çatı bahçelerinin yanı sıra mülk genelinde bitki ve yeşilliklerin dahil edilmesiyle başarıldı. Doğanın M House’u sarmasına izin vererek, iç ve dış mekanlar arasındaki sınırlar bulanıklaştırılarak mahremiyet ve huzur duygusu yaratılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M House’un ana odak noktası, açık havada olma hissini iyi inşa edilmiş bir yapı tarafından korunmanın konforuyla birleştirme konseptiydi. Bu, hem sertlik hem de yumuşaklık unsurlarının dahil edilmesiyle elde edildi. Sertlik yönü, Brezilya modernist tasarımında yaygın olarak bulunan beton, taş ve donyağı gibi malzemelerin kullanımında belirgindir. Bu malzemeler sağlam ve dayanıklı bir yapının oluşturulmasına katkıda bulunur. Ek olarak, yapı, geniş gölgeleme sağlayan ve genel güvenlik ve koruma duygusuna katkıda bulunan geniş saçaklara sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Işığın, boşlukların, manzaranın ve camın yumuşaklığı, evdeki ağaçların, bitkilerin ve suyun doğal unsurlarıyla uyum sağlayan güçlü bir barınak yaratır.

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

 

 

 

 

Mimarlar: Rama Architects

 

 

 

 

 

Yıl: 2023

 

 

 

 

 

Fotoğraflar: Anson Smart

 

 

 

 

 

Builders: Hampton Constructions

 

 

 

 

 

İç Mimarlar: Rama Architects Peyzaj: Sprout Studio, Reflective Gardens

 

 

 

 

 

Mimarlar: Rama Architects

 

 

 

 

 

Sanat Eseri: Keith Kerinaui

 

 

 

 

 

Styling: Kompozisyon Stüdyosu, Avalon

 

 

 

 

 

Doğrama: Debrich Özel Doğrama Şehir Clareville

 

 

 

 

 

Ülke: Avustralya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir