Casa da Lavandeira, üzüm bağları ve güzel bir ormanın bulunduğu bir çiftlikte yer alan 18. yüzyıldan kalma bir malikanedir. Ana ev granitten yapılmıştır ve bir şapel, bir salon, birden fazla oda, geleneksel şömineli bir mutfak ve yatak odaları içermektedir. Ana evin yanı sıra mülkte konaklama birimine dönüştürülen başka binalar da bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çiftlik, Ovil Nehri’nin yanında yer almakta olup ‘Ovil Nehri, efsaneleri ve değirmenleri’ olarak adlandırılan keyifli bir yürüyüş parkurunu keşfetme şansı sunmaktadır. Ziyaretçiler bu parkurda güzel manzaranın tadını çıkarabilir, ahşap patikalarda yürüyebilir ve bölgenin flora ve faunasının yanı sıra değirmenler ve geleneksel evleri içeren mimari mirasına hayran kalabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lavandeira Douro Nature & Wellness Konsepti

 

 

 

 

 

 

 

 

Casa Lavand’eira, sahibinin bir vizyonu olarak başladı ve kısa sürede gerçeğe dönüştü. Artık konaklama, etkinlikler, şarap üretimi ve doğayla güçlü bir bağ dahil olmak üzere çeşitli deneyimler sunan bir turizm merkezidir . Site, mülkün tarihini paylaşmayı ve bölgenin özgün yönleriyle yeniden bağlantıyı teşvik etmeyi, aynı zamanda alanın sahip olduğu biyolojik çeşitliliği ve kültürel mirası korumayı amaçlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Müdahale stratejisi mülkün ve Baião’nun doğal ve doğal özelliklerine odaklanıyor. Bunlar arasında flora ve fauna, Ovil Nehri, bağ manzarası , bölgesel gastronomi ve şarap yer alır. Arazinin sahibi yakın zamanda kendi şarabını üretmeye başladı ve bu çabayı desteklemek için aktif olarak asma yetiştiriciliğini artırıyor. Amaç, şarabı girişimin belirleyici bir unsuru haline getirmek, onu çeşitli yönlere dahil etmek ve ziyaretçilerin kültürel ve doğal mirasla etkileşime geçmesini kolaylaştırmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Vaziyet  planı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siteyle ilgili planlar arasında mevcut binaların yenilenmesi ve yeni alanlar yaratılması yer alıyor. Buna konaklama seçeneklerinin genişletilmesi ve restoran, bar, spa ve açık yüzme havuzu içeren bir hizmet merkezinin eklenmesi de dahildir. Ayrıca personel ve otopark için ayrılmış alanlar bulunacaktır. Ayrıca restoranın mutfağını besleyecek bir “ organik bahçe ” de yer alacak .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni konaklama birimleri Ovil Nehri yakınındaki arsanın batı tepesinde yer alacak. Bu alan bol güneş ışığına maruz kalması ve güzel manzara manzaralarıyla tanınır. Birimler, modernliği mimari dilleriyle yansıtacak şekilde tasarlanmış çağdaş tarzda bungalovlar olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projenin tamamı sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlandı ve çevredeki çevresel etkinin en aza indirilmesi hedeflendi. 7,3 hektarlık bir arazi üzerinde yer almaktadır ve kamu yararı nedeniyle Belediye Meclisi ve Portekiz Turizmi tarafından tanınmıştır.

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:

 

 

 

 

 

Mimarlar: FCC Arquitectura

 

 

 

 

 

Alan: 4550 m²

 

 

 

 

 

Yıl: 2023

 

 

 

 

 

Fotoğraflar: Fernando Guerra | FG + SG

 

 

 

 

 

Proje Ekibi: Fernando Coelho, Ana Loureiro, Sérgio Silva, Luís Vieira, Diana Teixeira, João Mota, Luciano Gonçalves, Diana Chumbo

 

 

 

 

 

İç Tasarım: Paulo Lobo

 

 

 

 

 

Mühendislik: Engistart engenharia

 

 

 

 

 

Peyzaj Tasarımı: Paulo Palha

 

 

 

 

 

İnşaat: Armindo João Gomes Empreiteiro

 

 

 

 

 

Aydınlatma Tasarım: Kimlikli OHM ışığı

 

 

 

 

 

Tesisat: Fernando Teixeira Pichelaria

 

 

 

 

 

Otel İç Tasarım: Horex

 

 

 

 

 

Ahşap işleri: Árvore de aromas

 

 

 

 

 

Peyzaj: Diaplant

 

 

 

 

 

Metal işleri: UrbMetal

 

 

 

 

 

HVAC: A. Cruz Lda

 

 

 

 

 

Spa Uzmanı: Coroa&Costa

 

 

 

 

 

Mobilya: Oficinas gerais

 

 

 

 

 

Şehir: Ancede

 

 

 

 

 

Ülke: Portekiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir