World Architecture News, merkezin ilk fotoğraflarını yayınladı.

Alice4

Juliard School, the New York Balesi, Metropoliten Opera ve New York Filarmonik Orkestrası ile daha pek çok enstitüye ev sahipliği yapan Lincoln Center’ın, bu özelliğini sürdürebilmesi için büyük miktarda para harcandı.Bu sorumluluğun farkına varan merkez, 50. Yıldönümü olan bu yılın sonunda tamamlanacak bir dönüşüme imza attı.

Alice1

Alice2

Projenin, FXFOWLE Architects ile Diller Scofidio + Renfro ortaklığında gerçekleştirilen Batı 65. Cadde bölümünü oluşturan Alice Tully Hall tasarımı ise tamamlandı. Yarın açılışı yapılacak olan binanın ilk görüntülerini World Architecture News fotoğrafçısı Wade Zimmermann çekti.

Alice3

1960’ların tasarımı ile modern tasarım öğelerini birleştiren yeni bina, alanı çevresindeki kentsel yapıya uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Yapı, kamusal alana, daha iç kısımda kalan bir kolondan destek alan sivri bir dirsek ile ulaşıyor. Giriş katındaki Strarr Tyatrosu ve fuayenin görünmesini sağlayacak saydam etki, parlak cam kullanılarak elde edilmiş.

Alice5

Lincoln Center, “Batı 65. Cadde tasarımı, Lincoln Center’ı, binlerce ziyaretçi ile birlikte 81 çalışma, 80 prova odası, 13 sahnesi ve konser salonunda 5000 sanatçı, hoca ve öğrencinin çalışması ve prova yapması ve birbiriyle iletişime geçebilmesi için cesaretlendirecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

Alice6

Kaynak: World Architecture News
Çeviri: Mimdap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir