Los Angeles merkezli Gehry Partners, birçok firmanın küçülmeye gittiği bu dönemde, genişleyerek daha büyük bir merkeze yerleşiyor.

İş kaybı söylentilerini yanıtsız bırakan 160 kişilik firma, 5 yıldır kullanmakta olduğu 12541 Beatrice Caddesi’ndeki 4000 metrekarelik merkezinden El Segundo’ya geçiyor. Gehry, Utah ve Alaksa Caddeleri arasında, Aviation Bulvarı yakınlarındaki 6500 metrekarelik sanayi kompleksi için 10 yıllık sözleşmeye imza attı.

Toplan 14250 metrekarelik kampüsün içerisinde, iyileştirilmesi ve genişletilmesi planlanan, 1950’lerden 2 adet depo bulunuyor. Gehry ofisleri ve tasarım stüdyoları 4645 metrekarelik ana binaya yerleşecekken, Gehry teknoloji ve arşivi 1800 metrekarelik yan binada yer alacak. İki binayı, X şeklinde yerleştirilmiş ahşap bir kafes birleştirecek.

Yenileme çalışmaları içerisinde geniş girişler, yeni pencereler ve iç mekanın ışığını arttırmak için yüksek tavan pencereleri yer alacak ve Alaska Caddesi tarafına bahçeyi kapatmak ve yeni bir bina cephesi yaratmak için metal bir duvar eklenecek. 450 metrekarelik çok amaçlı yeni yapının inşaatına gelecek günlerde karar verilecek.

Projeyi Gehry Partners ile birlikte Beverly Hills merkezli NSB üstleniyor. Projenin aşama aşama 2009 ortasından 2010 başlarına kadar açılması bekleniyor.Kaynak: Architectural Record

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir