SO-IL ve OSD, Detroit’teki Sahil Destinasyonunu Dönüştürecek

Little Village’daki Stanton Yards, gelişen bir sanat kampüsü içerisinde şehrin nehir kıyısına halkın erişimini sağlayacak.

Bloomimages’in görselleri
Detroit’teki Stanton Yards, SO – IL ve OSD’nin tasarım katkılarıyla eski denizcilik binalarını, halkın nehir kıyısına kolay erişimini sağlayan bir sanat kompleksine dönüştürüyor.

New York merkezli SO – IL firması ve çok disiplinli tasarım firması OSD (Strateji + Tasarım Ofisi), Detroit’in büyüyen kültürel rönesansının bir parçası olarak endüstriyel bir marinayı sanatsal bir merkeze dönüştürüyor.

Stanton Yards adı verilen proje, 80.000 metrekareden fazla ticari ve yaratıcı alan, 85 tekne kaydırağı ve manzaralı sahil parkları içeren planlarla 13 dönümlük bir marinayı yeniden kullanıma sunacak. Tarihi alandaki tesisler arasında 2. Dünya Savaşı döneminden kalma bir ABD Donanması tersanesi, eski bir tiyatro, marina sergi salonları ve hizmet mağazaları yer alıyor ve bunların tümü kültürel olanaklar olarak yeniden uyarlanacak.

OSD, mevcut yapıları yeni bir sahil restoranı ve ofis binasıyla entegre ederek site için bir master plan hazırlamakla görevlendirildi. Sürdürülebilirlik ve kültürel zenginleşme, toplumu nehir kıyısına yeniden bağlamaya odaklanan tasarımın ön saflarında yer alıyor. Ziyaretçileri şehirden nehre çekmek için Jefferson Bulvarı boyunca uzanan yeni cepheler, konukların keşfedip oynayabileceği, sahile doğru geçirgen bir giriş yolu oluşturacak.

SO – IL’nin kurucu ortağı Florian Idenburg, “‘Yeni fikirlerin eski binaları kullanması gerektiği’ düşüncesi, Stanton Yards’ı gelişen, çok yönlü bir topluluğa dönüştürmemize rehberlik ediyor” diyor. Siteyi yeni fikirler için bir kuluçka makinesine dönüştürüyoruz. Aradaki boşluklarda, çeşitli topluluk odaklı programlar için bir platform öngörüyoruz.

Resim: BloomimagesBinalar arasındaki yeşil alanlar kültürel programlama sunacak. 

Proje, Motor City’yi büyük bir sanat ve kültür destinasyonu olarak yeniden canlandırmaya yönelik yaratıcı türler arasındaki daha geniş bir çabanın bir parçası. Bu, kültürel alanların, uygun fiyatlı konutların, parkların ve konaklama hizmetlerinin merkezi olarak yeniden geliştirilen bir mahalle olan Little Village’da açıkça görülmektedir. Eskiden boş binalardan oluşan bir koleksiyon, artık sanat galerisi olarak yeniden işlevlendirilen 110 yıllık bir kilise olan The Shepherd’ın demir attığı canlı bir blok haline geldi. Stanton Yards, şehir merkezindeki sanat galerisi Library Street Collective’in kurucu ortakları Anthony ve JJ Curis’in öncülük ettiği bir proje olan Little Village’ın bir uzantısıdır.

Resim: BloomimagesTarihi alandaki tesisler arasında 2. Dünya Savaşı döneminden kalma bir ABD Donanması tersanesi, eski bir tiyatro, marina sergi salonları ve hizmet mağazaları yer alıyor ve bunların tümü kültürel olanaklar olarak yeniden uyarlanacak. 

Curises, Stanton Yards ile ilgili vizyonlarını paylaşarak projenin “Little Village’daki diğer kültürel gelişmelere uyguladığımız toplum temelli ilkelerin bir uzantısı” olduğunu söyledi. Uyarlanabilir yeniden kullanım, bir dizi denizcilik binasına yeni bir soluk getirecek ve depolamaya dayalı marinayı kıyıdaki bir kamu varlığına dönüştürecek.”

OSD müdürü Simon David ise Stanton Yards’ın sanat, rekreasyon ve ekolojik deneyimlerin bir karışımını sunan dinamik bir kamusal alan olmaya hazır olduğuna inanıyor ve projenin “dışarıdan içeriye doğru tasarlandığını, doğayı bir araya getirdiğini” belirtiyor. yapılar ve yeni binalar topluluğu sahille kusursuz bir şekilde birleştiriyor.”

Kaynak: Archpaper

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir