BIG, Yeni Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri Müzesi Planı İçin Aday Olarak Seçildi

Deniz Mirası Tarihi ve Komutanlığı (NHHC), Bjarke Ingels Group’un (BIG) yeni Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri Müzesi’ni tasarlama yarışması için kısa listeye girdiğini duyurdu. Bu yarışma, Amerika Birleşik Devletleri Donanması tarihini onurlandıran, halka açık ve eğitimsel ve kültürel faaliyetler için bir mekan olan son teknoloji bir müze yaratmayı amaçlıyor. DLR Group, Frank Gehry Partners, Quinn Evans ve Perkins&Will kalan finalistleri tamamlıyor.

 

 

 

 

Yeni Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri Müzesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelecekteki Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri Müzesi’nde yeni bir yapı ve bir tören meydanı olacak ve sitenin eski mimari cevherleri de restore edilecek. Yarışma, binanın altı önemli yönünün tasarımına odaklandı:

 

 

 

 

 

 

 • Yapının genel formu ve kütlesi 

   

   

   

 • Ana giriş yolu 

   

   

   

 • Arium 

   

   

   

 • Marka sergi alanı 

   

   

   

 • Tören “onur” meydanı 

   

   

   

 • Minyatür kalıntıların dahil edilmesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 270.000 fit kare kampüsü oluşturacak ve 100.000 fit kare sergi alanına ayrılmış olacak. Donanma Sekreteri Carlos Del Toro’ya göre müze, Washington Navy Yard’a yakın bir yere inşa edilecek ve bu alan ya bir arazi takası ya da bir kerelik satın alma yoluyla satın alınacak.

 

 

 

 

 

 

BIG, denizden ilham alan ölçeği, malzemeleri ve süslemeleriyle Navy Yards’ın zengin tarihine saygı duruşunda bulunmak için müzeyi Squint/Opera ve Olin Studio ile birlikte tasarladı. Müze, caddeye bakan önemli cam vitrinlere sahiptir ve yayaların içeriye bakıp Birleşik Devletler Donanması’nın tarihi, hedefleri ve başarıları hakkında bilgi edinmesine olanak tanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk açıklama Aralık 2022’de yapıldı ve o zamandan beri 80 firma katılmakla ilgilendiğini ifade etti, 37 firma yetki belgesi verdi ve Donanma, alanı 5 mimarlık firmasına kadar daralttı. Yarışmanın yaratıcı fikirleri DC Navy Yard’da halka açık bir etkinlikte duyuruldu ve kazanan eserler Washington Navy Yard’daki United States Navy Museum’da sergilenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir