Tasarım: Studio Libeskind

Bu pırıl pırıl, çikolata renkli yapı, bir katlanmış plan olarak tasarlanmış ve yeşil Connecticut kırsalına yerleştirilmiştir.

 

 

 

 

 

Avant-garde ve rahatın bir karışımını isteyen bir müşteri için yaratılan tur-de-force ayna kaplamalı, bronz paslanmaz çelikle kaplanmıştır. Studio Libeskind, parlaklığı vurgulamak ve ışık ve mevsim değişikliklerini abartmak için kaplamayı belirtti. İç katı beyaz meşe.

 

 

 

 

 

Şeridin kaydırılması içinde, muhafaza, bağlantı noktalarında neredeyse kaybolan büyük cam düzlemlerle elde edilir. Her tarafta ve iç kısımda sundurmalar vardır, saman çayırlarının ve uzak eteklerinin engelsiz pitoresk manzaraları bu sayede izlenir.

 

 

 

 

 

İç kaplamalar, dolaplar ve ankastre mobilyalar, yerel olarak hasat edilen meşe kalaslardan özel olarak üretilmiştir. Bu elemanlar, beton zemindeki ince yükseklik değişiklikleri ile birlikte mutfak, yaşam, yemek ve uyku alanlarını ayırmadan ayırt eder. Evdeki dolaşım, iç ve dış arasında neredeyse var olmayan bir ayrımda devam eden kesintisiz ve serbest akışlıdır.

 

 

 

 

 

 

Hem geleneksel hem de modern “peyzajdaki ev” kavramlarına meydan okuyan bu cesur tasarım, doğal ortamından fedakarlık etmez, ancak hem evin hem de peyzajın iyileştirilmesi için buradaki öğeleri seçici olarak birleştirir. Adı, spiral şeridin bu 2.000 metrekarelik konutun yaşam alanını tanımlarken yaptığı uçakların (18), noktaların (36) ve çizgilerin (54) sayısından kaynaklanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:

 

 

Mimarlar: Studio Libeskind
Yer: Connecticut, ABD
Bina Alanı: 2000 m2
Yapısal Mühendis: Hage Engineering, PC
Makine / Elektrik / Tesisat Mühendisi: P.A Collins, P.E
İnşaat Mühendisi: CCA Engineering, LLC
Aydınlatma Danışmanı: ARUP Lighting
Windows: Çelik Pencere ve Kapılar ABD
Yapı Bilgisi Danışmanı: Simpson Gumphertz & Heger
Yüklenici: CN Renovation Co., Inc
Yüklenici (cephe): A. Zahner Şirketi
Yıl: 2010
Tür: Konut
Fotoğraflar: Nikolas Koenig

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

 

 

 

 

 

 

 

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir