Tasarım: Lucas Maino Fernandez

Lucas Maino Fernandez tarafından tasarlanan Guest House Casa Para Invitados, Isla Grande de Chiloé adasındaki Chonchi şehrine kuzey erişimi ile hizmet vermektedir. Ev, müşteri için yeni ekonomik alternatifler oluştururken ev gereksinimlerini karşılamayı amaçlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu nedenle, söz konusu çalışma, projeyi şekillendiren iki temel gereksinime dayanmaktadır. İlk şart olarak, ikametgâhın tüm gereklilikleri göz önünde bulundurulur ve ikincisi, aynı zamanda bir konuk evinin geliştirilmesi için de uygulanabilir hale getirilir. Bu şekilde, alanın sağladığı turizm vasıtasıyla kendi başına bir konaklama seçeneği olarak kendi evini sunma olanakları yaratan yeni bilgi teknolojileri tercih edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projenin 5.000 metrekarelik nispeten düz bir alanda ve kendi başına sunacak çok şey olmadan bulunduğu arsa. Kuzey, güney ve batı cephelerinde, diğer izole konutları sınırlarken, doğu tarafında, Chiloé adası ve kıta Şili topraklarının Andes dağları arasındaki iç denizin manzarasını sunmaktadır.

 

 

Arsa koşulları, binanın görünümünü bir yöne doğru yönlendirir, bu da evin sakinleri ve komşuları için evin kalan üç tarafında bir gizlilik sorunu ortaya çıkarır. Bu nedenle, batı, kuzey ve güney cepheleri, ahşap bir kafesle kaplanmış, iç ve dış ortamlar arasında etkileşime izin veren bir alan oluşturan yarı dış bir koridora dönüştürülür.

 

 

 

Genel bir strateji olarak, proje yerden üç metreye yükselen ve birlikte var olan iki programa ev sahipliği yapan tek bir hacim öneriyor. Binanın üçte biri konut sektörüne karşılık gelirken, geri kalan üçte ikisi misafirhane alanına aittir. Yukarıdakilere ek olarak, her bölge, yan tarafta, yarı dış koridorla birleştirilen bağımsız bir girişe sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plan

 

 

 

 

Misafirhane sektöründe, her birinde özel banyo ve oturma odası ve yemek odası-mutfak ile ortak bir ortak alana sahip iki oda vardır. Konut sektörü, özel banyolu bir yatak odası, bir yoga odası veya çok amaçlı alan, bir oturma odası ve entegre bir yemek odası-mutfaktan oluşmaktadır. Zemin katta çamaşır yıkama tesisleri, depolama ve üç otopark bulunmaktadır.

 

 

 

Bu şekilde Casa Para Invitados, sadece sahiplerinin yaşadığı bir evin aksine, teknolojinin ve kira stratejilerinin ilerlemesi ile ilgili zorluklara bir çözüm sunuyor. Mimariyi, tek bir cildin araziyi ele geçirdiği, hem ilgi çekici hem de kendi içinde bir cazibe olarak, sakinler ve ziyaretçiler arasında aracılık eden bir hacim olarak çalışan kahramanı olarak konumlandıran bir proje.

 

 

 

Proje Bilgisi:

 

 

 

Mimarlar: Lucas Maino Fernandez
Yer: Chonchi, Şili
Sorumlu Mimar: Lucas Maino Fernandez
Alan: 200.0 m2
Proje Yılı: 2018
Fotoğraf: Marcos Zegers
Proje Adı: Forest Retreat

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir