Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu’nun deprem açısından en riskli bölgesi olarak bilinen Sümer Mahallesi’nde 120 dönüm arazi üzerinde bir deprem dönüşüm çalışması yapılacağını belirterek, buradaki 1280 riskli binanın kaldırılacağını ve adeta yeni bir Nişantaşı oluşturulacağını söyledi.
Topbaş, Kiptaş İçerenköy Evleri satış kampanyasının tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Zeytinburnu projesine mart ayından önce başlamak istediklerini kaydeden Topbaş şunları söyledi:

‘Binalar seçime kadar tamam’
“Burada yer alan 1280 riskli binayı kaldıracağız ve oradaki vatandaşlarımız için daha sağlıklı, doğru, deprem riski olmayan modern bir örnek ortaya koyacağız. Vatandaşlara bire bir daire ve artı otopark vereceğiz. Böylece oradaki vatandaşlar da artık deprem riskinden kurtulacak. Bunu da seçime kadar bitireceğiz. Bu sürede de onlara kira yardımı yapacağız. Oradaki vatandaşların yüzde 80’i ile anlaşıldı. İçinde otoparkları, sosyal donatıları ve alışveriş imkânları bulunacak. Orada adeta yeni bir Nişantaşı oluşturacağız.”

Kaynak: Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir