Yıldırım Belediyesi 2 metrekarelik bir alana Huzur Sarayı yaptırıyor. Toplumun her kesiminin ücretli kalabileceği sarayda, sosyal ve kültürel faliyetlerin yapılabileceği birçok alan yer alıyor.

Bursa Yıldırım Belediyesi yeni bir örnek projeye imza atıyor. Millet Mahallesi’ne yapılan “Huzur Sarayı”nın temeli atıldı. 2 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ücretli Huzur Sarayı içinde bir çok bölüm bulunuyor. Yataklı, oturmalı ve banyolu özel odaların bulunacağı tesiste, kafeterya, hobi odaları, atölye, yemekhane, kütüphane, jimnastik salonu ve idare binası yer alacak. Daha çok yaşlılara hitap etmesi beklenen Huzur Sarayı tesislerinden her gruptan vatandaş yararlanabilecek. Bursa’da ilk olan bu projenin Ülke geleninde yangınlaşması bekleniyor. Saray bu yılın son aylarında bitirilecek. Millet Mahallesi’ndeki temel atma töreni: Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in ev sahipliğinde, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mehmet Emin Tutan, Ali Kul, Hayrettin Çakmak, Vali Şehabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir, Yıldırım Kaymakamı Ayhan Bayhan, AK Parti eski Milletvekili Mustafa Dündar’ın katılımı ile gerçekleşti.

5 Yıldızlı Hotel Konforunda

2008 yılında da büyük projelere imza atacaklarını belirten Başkan Özgen Keskin, huzur sarayından her kesimden vatandaşın yanı sıra yaşlıların faydalanabileceğini belirterek, tesis içerisinde sağlık hizmetlerinin ile çeşitli sportif ve sosyal etkinliklerin yer alacağını bildirdi. Tesisin ücretli olacağını hatırlatan Başkan Özgen Keskin, “İnsanımızın değer yargıları arasında var olan yaşlıya sevgi ve saygı yaklaşımı ile yaşlılarımıza götürülecek hizmetin kalitesini ve çeşitliliğini arttırıyoruz. Yaşlılarımıza belediyemizin şefkatli elini uzatıp kaliteli çağdaş ve sosyal mekanlar yapmak görevimiz. Bu bağlamda temelini attığımız Huzur Sarayı çok önem arz ediyor. Türkiye’ye örnek, Bursa’mızda ilk olan Huzur Sarayı’mız hayırlı olsun” dedi. Hayrettin Çakmak da, Yıldırım Belediyesi’nin çalışmalarından övgü ile bahsedip sosyal belediyecilik ve “Eğitime % 100 Destek” kampanyasına 19 okul arsasıyla destek olan Başkan Keskin’i tebrik etti. Şehabettin Harput konuşmada, Yıldırımda çalışmaları bizzat yerinde gördüğünü ifade ederek, tüm desteğe hazır olduklarını söyledi.

Millet Mahallesine Muhtarlık Binası

Huzur Sarayı’nın temeli atıldıktan sonra Millet Mahallesi Muhtarlık Hizmet Binası’nın da açılışı gerçekleştirildi. Yeni muhtarlık hizmet binasına kavuşan Millet Mahallesi Muhtarı Ali Aytaş, Başkan Keskin’ e teşekkür etti. Başkan Keskin de, Yıldırımda bir çok mahalleye, mahalle konaklarının yanı sıra ahşap görünümlü muhtarlık hizmet binaları yapıldığını kaydetti. Muhtarları “Demokrasinin uçbeyleri” diye adlandırarak önemine değinen Keskin, “Muhtarlarımızın vatandaşa sağlıklı hizmet verebilmesi için gerekli olan tüm koşulları sağladık. Muhtarlarımız, bizim elimiz kulağımız” dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir