Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ’ye iş yapan müteahhitlerin zararlarının, kendi tutumlarından kaynaklanmadığını söyledi.

Bayraktar şöyle konuştu:
“Müteahhitlerin, TOKİ işlerinden zarar ettikleri iddiasına katılmıyorum. İşini bilen müteahhit TOKİ’den zarar etmez. Biz enflasyonda artıyı da eksiyi de her ay hakedişlere yansıtıyoruz. İşlerimizi ihaleyle veriyoruz, en düşük teklifi verende ihale kalıyor. Ancak bazı müteahhitler başka hatalarından dolayı zarar ya da iflas ediyorlarsa onu biz bilemeyiz.”

Son dönemde kaynaklanan sıcak para ihtiyacından dolayı, bankalardan kredi çekme yoluna gitmediklerini aktaran Bayraktar, kendilerinden daha önce konut alanlara peşin ödeme halinde yüzde 25 indirim sağladıklarını hatırlattı. Bayraktar, “2006 sonuna kadar satışları gerçekleştirilmiş konut ve işyerleri için 21 Mayıs 2008’den itibaren yüzde 25’e varan indirim uygulanacak” dedi.

Kaynak: Milliyet

One Comment

  1. bu laf gerçekten çok başka anlamlara gelen ve işinde ustalığı ifade etmeyen bir tanım. şimdi tokiciler taşeronları yakma döneminde galiba. önce gel gel diye çağırılanlar şimdi kapıdışarı edilirken böyle bir nakarat uyduruluyor belli ki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir