Azeri kökenli iş adamı Telman İsmailov’un 500 milyon dolara malolması beklenen Antalya’daki otelinde isim karmaşası meydana geldi. İsminin ilk başta ‘Safisa İstanbul Palace’ olmasına karar verilen ‘ultra lüks’ otelin isim hakkını İsmailov’dan önce tescil ettiren Arbat Şirketler Grubu’nun sahibi Sait Kaya, Safisa ismiyle şirket kurdu. Şirket ayrıca Safisa İstanbul Palace’ın çeşitli versiyonlarda internet ve e-posta adreslerini alıp, Antalya’da bir ofis açtı. Safisa İstanbul Palace oteline ulaşmak isteyenlerin karşılarına Laleli’deki bir otel çıktı. Arbat Şirketi’nin ana faaliyet alanı ise ayakkabıcılık.


‘6 AY ÖNCE ALMIŞLAR’

İsmailov’dan hızlı davranıp ismi tescil ettiren Sait Kaya, sonradan ismi İsmailov’a satmak istedi. Fakat anlaşma sağlanamadı. İsmailov da 500 milyon dolarlık otelin adının babasının ismi olan Mardan’ın yanına Palace kelimesini ekleyip Mardan Palace olmasına karar verdi. Konu hakkında Mardan Palace Genel Müdür Yardımcısı Levent Topçuoğlu, “Safisa İstanbul Palace ismini bizden yaklaşık 6 ay önce onlar almışlar. Sonradan bizle irtibat kurmaya çalıştılar. Konuyla muhasebe servisimiz ilgilendi. Herşeye rağmen biz bu konuda muzdarip duruma düşmedik. İsim karışıklığının otelimizi ticari olarak etkilemesinin beklemiyoruz. Bizim yaz sezonuyla pek işimiz olmayacak. Eylül ayında oteli hizmete sokmayı hedefliyoruz” dedi.

‘PARA SIZDIRMAK İSTEDİLER’

Diğer yandan Mardan Palace Reklam Tanıtım Basın ve Halkla İlişkiler Direktörü Ebru Gürman ise Arbat Şirketi’nin amacının para sızdırmak olduğunu vurgularken, Safisa İstanbul Palace ismini Arbat’ın bir yerden duyup, İsmailov’dan önce tescil ettirdiğine dikkat çekti. Sonradan koydukları Mardan Palace isminin Telman İsmailov’un babasının ismi olduğu ifade eden Gürman, “Aynı zamanda Mardan mitolojide akrep anlamına geliyor. Koskoca Telman İsmailov’dan bahsediyoruz, satın alır mı?” diye konuştu.Kaynak: Sabah

One Comment

  1. Laleli de bambaşka bir mimari, bambaşka bir sermaye dolaşımı var. İstanbul’un genelinden nasıl farklılaştığını gidip görmek lazım. 20 senedir gitmeyen artık tanıyamaz. O şekilde yani.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir