İnegöl terminal binası AK Parti Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı ve Ali Kul’un da katıldığı törenle hizmete açıldı. Kapalı bölümleri 2 katlı olarak inşa edilen ve belediyeye 1 milyon 649 bin YTL’ye malolan terminalde, idari ofislerden, yemek yeme salonlarına, danışma birimlerinden yolcu park yerlerine kadar herşeyi bulmak mümkün.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde belediye tarafından yaptırılan terminal binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Cazibe Merkezi Projesi kapsamında eski tahıl ve sebze halinin yerine, 19 Kasım 2006 tarihinde temeli Ulaştırma Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın da katılımıyla atılan yeni terminal binası törenle açıldı. Törene, AK Parti Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı ve Ali Kul, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende bir konuşma yapan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl’ün sürekli büyüyen, sürekli gelişen ve yenilenen, ekonomik potansiyeli ve nüfus gücü ile Türkiye’ninsayılı kentlerinden olduğunu belirterek, belediye olarak kentin geleceğini dikkate aldıklarını, geleceğe yatırım yapan bir belediyecilik anlayışıyla İnegöl’ü yenilediklerini ve yeni İnegöl’ü kurmaya çalıştıklarını söyledi. TOKİ ile gerekli protokollerin imzalandığını kaydeden Aktaş, “İhale süreci tamamlandı. İlk etapta 686 konutun inşaatına başlanacak ve gelen taleplere göre ikinci etap inşaat şekillenecek. Önümüzdeki günler içerisinde şartlar belirlenecek ve sonrasında halkımızın merakla beklediği TOKİiçin başvurular kabul edilmeye başlanacak” dedi. Milletvekili Kul ise, İnegöl’ün konumu, gelişmiş ekonomisi, doğal güzellikleri ve 200 bin nüfusu ile il olmaya namzet bir ilçe olduğunu kaydederek, İnegöl’ün il olmayı hak ettiğini söyledi. Turgut Cilo, terminal işletmecileri adına Başkan Alinur Aktaş’a çiçek ve şükran plaketi vererek teşekkür etti.

85 DÖNÜMLÜK ALANA İNŞA EDİLDİ

Uzay çatı sistemiyle üzeri kapatılan 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olan Belediye Otobüs terimanali binasının çatı kaplamasında PVC Mebran kullanıldı. Yeni terminal binası yıkılan hal, tahıl binaları ile kamyoncular garajının 85 dönümlük yerinde inşa edildi. Terminal Binası, Kent Merkezi, Gençlik Merkezi ve Ticaret Merkezi’nden oluşan kentin yeni cazibe merkezinin ilk etabı olarak kabul ediliyor. İç mekanlarla lokanta, kafeterya, idari ofisler, güvenlik , kontrol, danışma birimleri, mescit, yolcu bekleme bölümleri yer alıyor. Açık alanda ise otobüs peron ve park yerleri bulunuyor.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir