İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 11 -14 Haziran 2008 tarihleri arasında TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Konya 4.Belediye İhtiyaçları Fuarı’na damgasını vurdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Belediyeler Birliği’nin desteğiyle düzenlenen dokuz ülkeden 115 firma temsilcisinin katıldığı fuarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin proje çalışmaları başarıyla tanıtıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez katıldığı fuarda Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, İtfaiye Daire Başkanlığı, Belediye şirketlerinden Kültür AŞ, Halk Ekmek, Belbim A.Ş, Kiptaş A.Ş, Sağlık A.Ş ve İSMEK İBB’yi temsilen fuardaydı.

İstanbul halkının çağdaş yaşam koşullarını sağlayabilmek amacıyla, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen sosyal, kültürel, sağlık ve bilişim hizmetleri ile projeler, teknolojik yenilikler, ekipman ve donanımların sergilendiği stantlara Konya halkı ve yöneticileri yoğun ilgi gösterdi.

Sosyal yatırımlarıyla dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmet Hizmetleri Daire Başkanlığı fuarda; afet anında temel ihtiyaçların karşılandığı üç büyük tır dorsesini, ihtiyaç duyulan her noktada hizmet verebilen saatte 500 ekmek üretim kapasitesine sahip mobil ekmek fırınını ve acil durumlarda hizmet verecek şekilde dizayn edilen 1000 kişilik sıcak yemek üretim kapasitesine sahip mobil mutfakları tanıttı. Ayrıca “Yerel Yönetimlerde Dünya Birinciliği” unvanına sahip; fiziksel, psikolojik, zihinsel ve sosyal yönden çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunan izci kampları ve İstanbul’un dört bir yanında halkımızı ağırlayan sosyal tesislerin örnek faaliyetleri de fuarda tanıtılma imkanı buldu.

Kültürel faaliyetler alanında Kültür A.Ş standında Ebru ve Hattat sanatçılarımızın renkli çalışmaları ve stantta yaptıkları eserler Konyalılara armağan edildi.

Sağlık hizmetleri alanında Sağlık A.Ş bünyesinde, günlük hayatlarını sürdürmekte yardıma ihtiyaç duyan her yaştan özürlüye hizmet sunan engelli araçları ve engelli vatandaşlarımızın tüm haklarını kullanabilmesini sağlamaya yönelik projeler, diğer yerel yönetimlere örnek olması amacıyla fuarı ziyaretçilerinin ilgisine sunuldu.

Yerli ve yabancı yaklaşık 12 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda; bilişim ve bilgi teknolojileri alanında Büyükşehir Belediyesi’nin; SOA, Daysis, Şehir Rehberi, ibb.gov.tr ve Belnet gibi projelerin tanıtımı da gerçekleştirdi. İstanbul halkının bilgiye erişimini hızlandırmayı hedefleyen internet portalları, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ve güvencesinde 7 den 77 ye herkesin bilişim ve internetin imkânlarından ücretsiz faydalanabildiği BEL-NET Bilgi Merkezleri’nin çalışmaları konukların takdirini topladı.

Ekipman ve donanım araçlarının tanıtımı kapsamında İstanbul İtfaiyesi’nin dar alan itfaiye araçları vatandaşların yanı sıra fuara katılan diğer belediye yetkilileri tarafından da yakından incelendi.

İstanbulluların yaşam kalitesini yükselten hizmet, faaliyet ve donanımların sunulduğu fuara katılan ziyaretçiler kendi belediyelerine örnek teşkil etmesi adına İstanbul Büyükşehir Belediyesini yeniden görmek istediklerini ayrıca belirttiler.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına katılan tüm birimler, özverili çalışmalarıyla göz doldurdular. Lojistik Destek Merkezi mobil büfeleri fuar süresince gelen konuklara çay ve kahve ile yemek ikramında bulundu. Ayrıca fuarın kapanış kokteyli Lojistik Destek Merkezi tarafından gerçekleştirildi.

Kaynak: İBB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir