Mavişehir, Venedik’e döndü. Villalarda oturan İzmir’in ekonomi, siyaset dünyasından ünlü simalar, önlem almasını istedi.

mavisehir.jpgİzmir’deki en lüks konutların yer aldığı Mavişehir geçtiğimiz haftasonu yağan yağmura teslim oldu. Venedik’i andıran görüntülerin yaşandığı semtte, evlerin içine su girmese de otomobiller hasar gördü. Yüksek bloklarla deniz arasına inşaa edilen, dubleks ve tribleks olmak üzere yaklaşık 400 villanın yer aldığı bölümde Esen Plastik’in sahibi Salih Esen, Elmas Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Cemal Elmasoğlu, MHP İzmir Eski Milletvekili Yusuf Kırkpınar, Yonsan Ege Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şairoğlu, İnelli Plastik’in Genel Müdürü ve Ortağı Ali Can İnellioğlu gibi ekonomi ve siyaset dünyasının ünlü simaları oturuyor.

BU KADAR KÖTÜSÜNÜ YAŞAMADIK

Villalarda iki yıldır oturan Esen Plastik’in Sahibi Salih Esen, haftasonu yağan yağmurla birlikte deniz suyunun bir metre kadar yükseldiğini belirterek, “Daha önce bu kadar kötüsünü yaşamamıştık. Çözümü Amerika’da aramanın gereği yok. En fazla gel-git olaylarının yaşandığı Hollanda’da yağmur sularını drene edecek kanalların denizle birleştiği yerlerde kapaklar var. Bunlar İzmir’e yakışan görüntüler değil” dedi. Villalarda 4 yıldır oturan, 500 bin YTL’ye satın alan MHP İzmir Eski Milletvekili Yusuf Kırkpınar, evlerin içine su girmediğini, ancak otomobillerin hasar gördüğünü söyledi. Kırkpınar, “Hiç böylesini görmedim. Belediyeye o kadar para ödüyoruz ama hizmet yok. Burası cezalandırılıyor” dedi. İsyan eden semt sakinleri, “Yeter artık. Paramızla rezil oluyoruz. Bir çözüm bulunsun” dediler.

KACAOĞLU PROJE AÇIKLADI

Son su baskanından bir hafta önce bölgede yaşayanlarla biraraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu inşaatları yapan Emlak İnşaat, TOKİ ve ruhsat veren ilçe belediye yönetimlerini suçladı. Başkan Kocaoğlu buna rağmen proje geliştirip çözüm bulacaklarını bildirdi.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir