Muğla Belediyesi Çevre Temizlik Müdürlüğü’nün 1999’da uygulamaya başladığı ’Yeniden Kazanım Projesi’ (YEKAP), 75’inci Yıl İlköğretim Okulu 1’inci sınıf öğrencilerine de anlatıldı.

Çevre Temizlik Müdürü Reşat Uygun, öğrencilere göre atıkların yeniden kazandırılması için yapmaları gerekenleri uygulamalı olarak anlattı. YEKAP’ın 1999 yılından bu yana aktif olarak uygulanmakta olduğunu belirten Uygun, şunları söyledi:

“YEKAP’ı, tüm belediyeler ve Çevre Bakanlığı ülkemizde örnek olarak gösteriyor. Her yaştaki öğrencilerimizi bilgilendirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda yaklaşık 500 ev kadını da bizlere gönüllü olarak destek veriyor. Bu çalışmamızla özellikle bir halk hareketi oluşturduk. Günde 6,5 ton, ayda 120 ila 140 ton atığı ayırıp, çöplüğe gitmesine engel oluyoruz. Günde çıkan çöp miktarının yüzde 8’ini geri kazanım olarak toplayabiliyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

3 Comments

  1. bu proje 3 veriyorum çünkü ben çok araştırma yaparım irternetim olduğundan beri araştırmadığım site kalmadı bu pek açıklayıcı olmamış bütün derslerimin 5 olmasına rağmen size puanım 3 üzgünüm daha iyi ve kuraklıkla ilgili proje bulun daha iyi çalışmanızı arz ederim iyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir