Ankara’nın gözde yerlerindeki kamuya ve özel sektöre ait binalar, atıl durumda hizmete gireceği günü bekliyor… Bu binalar için milyonlarca YTL?harcandı, ancak kimi davalık olduğundan, kimi de para yetişmediğinden boş…

– Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce Eskişehir Yolu üzerinde kongre merkezi olarak yaptırılmaya başlanan çelik konstrüksiyon, belediye aleyhine açılan davalar nedeniyle tamamlanamıyor.
– Tunus Caddesi’nde, mülkiyeti SGK’ya ait olan, ancak daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu çerçevesinde Hazine’ye devredilen bina uzun yıllar boş kaldıktan sonra satışa çıkarıldı. İhaleyle 5 milyon 750 bin YTL bedelle Dünya Göz Hastanesi’ne satıldı, ancak yeni sahiplerince henüz teslim alınmadı.?Tinerci çocukların burayı mesken tutması çevredekileri rahatsız ediyor.
– Tunus Caddesi’ndeki bir diğer metruk bina da eski Petrol Ofisi binası. PO’nun özelleştirilmesinin ardından boşaltılan bina başka 10 yıldır harap halde bekliyor.
– Kızılay tarafından Beğendik AŞ’ye, 1998 yılında yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen yapı inşaatının tamamlanmasının üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen dernek ile firma arasındaki hukuki sorunlar nedeniyle tamamlanamadı.
– Yine Tekel’e ait olan ve iki yıl önce 100 milyon dolar bedelle TOBB’a satılan Eskişehir yolundaki ikiz kulelerin tadilat çalışmaları sona erdi.
– 1992’de Çankaya’da otel olarak yapımına başlanan ve tepesindeki vinçle anılan bina da parasal sorunlar nedeniyle tamamlanamadı.

Kaynak: Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir