Temiz ve yeşil kuşak bir belde için kampanya başlatılan Dadaşkent’te Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, işçilerle çöp topladı.

Erzurum, Dadaşkent Belediyesi temiz ve yeşil kuşak bir belde için kampanya başlattı. Yaz sezonuna temizlik kampanyası başlatarak giren Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, yardımcılarını da yanına alarak belediye işçileriyle birlikte çöp topladı. 200 Evler Mahallesi’nden başlatılan kampanya da belediye işçileriyle birlikte yaklaşık üç saat boyunca çöp toplayan Başkan Yaylalı, “Temiz ve yeşil kuşak bir Dadaşkent” için kampanyanın süreceğini ifade etti. Göreve başladıkları günden itibaren temizliğe ayrı bir önem verdiklerini belirten Başkan Yaylalı, konu üzerinde hassasiyetle durdukları için temizlikte örnek gösterilen bir belde oluşturduklarını kaydetti.

TEMİZ ÇEVRE SEFERBERLİĞİ

Temizliği belediyenin en önemli görevi olarak gördüklerini vurgulayan Başkan Yaylalı, “İsmine yakışır güzellikte bir Dadaşkent oluşturmak için temizliği önemsiyoruz. Beldemizdeki tüm mahalle ve sokaklarımızı genel bir temizlikten geçirdikten sonra diğer hizmetlerimize başlayacağız. Doğalgaz çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlandı. Bu yaz sezonunda tüm yollarımızı genel bir bakıma alarak, asfaltı, karosu bordürü olmayan mahalle ve sokak bırakmayacağız” dedi. Temizlik konusunda vatandaşlardan da büyük destek gördüklerinin altını çizen Başkan Yaylalı, “Çöplerini zamanında çöp konteynırlarına atarak ekiplerimize her zaman yardımcı olan ve çevre temizliği konusunda örnek gösterilen belde oluşturmamızda en büyük pay sahibi olan duyarlı halkımıza da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu

İŞÇİYE TEŞEKKÜR, ÇOCUKLARA GOFRET

Temizlik kampanyasına katılan işçilere de teşekkür eden Başkan Yaylalı, “Belediyemizin başarılı çalışmalara imza atmasında en büyük pay sahibi sizlersiniz. Biz her zaman başarının temelinde ekip ruhunun önemini vurguluyoruz. Şimdi ismine yakışır bir belde oluşturma hedefimizdeki özverili ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı. Başkan Yaylalı, temizlik kampanyasında belediye ekipleriyle birlikte çöp toplayan çocuklara da gofret dağıttı.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir