Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi: ‘Taşköprü Turizm Potansiyeli Yüksek Bir İlçe’ 

803C0F17 Dadc 4021 B364 5E63E5E8Dc9E

Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi (DMKI) Başkanı Zeynep Esen ve grup üyeleri ilk olarak Taşköprü Kent Tarihi Müzesi, Pompeiopolis Antik Kenti başta olmak üzere tarihi yerleri ziyaret ederek ardından Taşköprü Belediye Başkan Vekili Emin Dana ve AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Erol’un da katılımında düzenlenen öğle yemek davetine iştirak etti.

Fee4Fc8A D8B8 4C5C 92B0 C10118D6F951

Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi (DMKİ) üyeleri Taşköprü’nün turizm potansiyelini bildiklerini ve çok kısa sürede Taşköprü’nün gerek Pompeioplis Antik Kenti gerekse konak turizmi alanında bölgede söz sahibi olacağına inandıklarını ifade ettiler.

Daabdf77 0844 4255 B99C A7C0D573Db80
Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatif Gurubu üyeleri; Taşköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Tuğcu ve Müdür Yardımcısı Lütfi Gültekin eşliğinde yaptıkları gezi ve gezi rotalarının gerek Kastamonu’da gerekse bölgede öncü konumda olduğuna dikkat çekti.

Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatif Gurubu üyeleri, Taşköprü turizmi ve kendilerine ihtiyaç duyulan her alanda Kastamonu’nun tüm ilçelerine olduğu gibi Taşköprü’ye de gerekli desteği vermeye hazır olduklarının altını çizerek, Taşköprü’nün özellikle turizm noktasında kısa sürede bir kırılma yaşayarak bölgede öncü konuma geleceğini vurguladılar.

D4Bbc4C1 88Ef 4469 Aff2 F21B7Be15044

Taşköprü ziyaretinde Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi (DMKI) Başkanı Zeynep Esen, doğa koruma konusunda çalışmalarıyla tanınan Başkan Yardımcısı Dr. Sedat Kalem, İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Ender Yılmaz ve eşi Esin Yılmaz, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis ve eşi Reis Gıda Y.K. Üyesi Meral Reis, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Taşköprülü hemşerimiz Süleyman Şenel, Taşköprülü hemşerimiz Prof. Dr. Zeki Alpan, Prof. Dr. Dilek Alpan, Yönetmen Cemile Kırmızı Karadaş ve Turizmci Yılmaz Kaptan yer aldı.

28B93B08 533B 4E03 Ad89 544669Db8B3A

Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi (DMKI) Grubu
Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi (DMKI), Kastamonu ve çevresinin doğal, kültürel ve tarihsel mirasına sahip çıkarak yerelden evrensele köprü kurmak ve bölgenin sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2017 yılında kuruldu.

Kastamonu gönüllülüğü esasında buluşmuş işadamı, akademisyen, sanat dünyasını kapsayan bir grup aydından oluşuyor.

Kaynak: www.taskoprupostasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir