Süs havuzları saksı olduKırıkkale’de yaz aylarında tehlikeli olduğu gerekçesiyle toprakla doldurulan süs havuzlarının yeşil alan olarak değerlendirilmesi kararlaştırılınca, havuzlar saksı görünümüne kavuştu.

Kırıkkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çocuklar için tehlike oluşturduğu gerekçesi yaz aylarında toprakla doldurulan süs havuzlarının yeşil alan olarak değerlendirilmesi için çalışmalar başladı.

Gürler Mahallesi ve Köprülüler Caddesi ile Sanayi Mahallesi’ndeki süs havuzlarında yürütülen çalışmalar sonucu, süs havuzlarına çiçek ve minyatür ağaçlar dikildi.

Kırıkkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İsmet Köksal, yaz aylarında bakımını yaparak, fıskiye ve aydınlatma sistemi taktıkları 5 süs havuzuna tüm uyarılara rağmen çocukların serinlemek için girdiğini belirterek, bunun son derece tehlikeli olduğunu söyledi.

Vatandaşlardan da gelen şikayetler ve yaptıkları uyarılara rağmen sorunu çözemediklerini kaydeden Köksal, bunun üzerine aldıkları kararla, havuzlardaki suyu boşaltarak, toprakla doldurduklarını anlattı. Kara, havuzların bu haliyle de kötü bir görüntü oluşturduğunu ifade ederek, buraları yeşil alan olarak değerlendirme kararı aldıklarını ve uygulamadan vatandaşların son derece memnun olduklarını bildirdi.

Kaynak: Hürriyet Ankara

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir