Su deposu şehir müzesi oluyorEski TCDD Su Deposu belediye tarafından restore edilerek şehir müzesi yapılacak. Başkan Çelik “Böylece mezbelelik ortadan kalkıyor” dedi.

Polatlı Belediyesi, eski TCDD Su Deposunu restore ettirerek şehir müzesi haline getiriyor. Belediye Başkanı Yakup Çelik, restorasyon çalışmaları tamamlanan TCDD Su Deposunu, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tümgeneral Erkal Bektaş, Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker, Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Veli San ve eşleriyle birlikte inceledi.

PROTOKOL SONUCU

Belediye Başkanı Yakup Çelik, burada gazetecilere, su deposu restorasyonun, TCDD ile yaptıkları protokol sonucu gerçekleştirildiğini ifade etti. Restorasyonu tamamlanan binayı Polatlı Şehir Müzesi olarak projelendirdirdiklerini söyleyen Çelik, Friglerin başkenti Gordion’un ilçe sınırları içinde bulunduğunu, Sakarya Meydan Muharebesinin de yörede yapıldığını hatırlattı.

ÖNEMLİ YOL KATETTİK

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik,”Özellikle tanıtım açısından, iç turizmde birileri geldiğinde Friglerden başlayarak Polatlı’nın tarihi zenginliğini gösterme imkanı bulacağımız mekanlar oluşuyor. Mezbelelikler oradan kalkıyor. Yıkacağımız yerler var. Ayrıca, şehir müzesinin yanında Gaziler Derneğimize ait bir mekan oluşturacağız”dedi.

Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker ise Kartaltepe’de anıt inşaatının sürdürüldüğünü; Polatlı’nın son zamanlarda tanıtım açısından önemli yol kat ettiğini ifade etti.

Tarih bütünleştirecek

Kentin, Cumhuriyet dönemi açısından da önem arz ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Yakup Çelik, şunu syledi “Müzenin, Polatlı’nın şehir bilincine de katkısı olacak, tarihiyle bütünleşmesini de temin edecek.”

Kaynak: Hürriyet

One Comment

  1. böyle başkanlar da var.. Satmadan, yıkmadan güzel şeyler de yapılıp insanlarımızın hizmetine sunulabiliyor..
    Belediye Başkanı Yakup ÇELİK’i kutlarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir