İstanbul Mecidiyeköy’de, Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki eski TEKEL Likör Fabrikası arazisi de, tek katılımcılı ihalede, AKP Hükümeti’nin 23. Dönem Milletvekili Vahit Kiler’in Kiler GYO şirketine satıldı.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından ihale edilen İstanbul’un en değerli son kamu arazileri arasında gösterilen ve yoğun ilgi olması beklenen ihaleye sadece Kiler GYO katıldı ve arazi için 295.7 milyon YTL teklif verdi. Arazinin muhammen bedeli 275 milyon YTL’ydi.

Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki yaklaşık 24 bin metrekarelik arazi, bölgedeki son büyük arazilerden biri olma özelliğini taşıyor. Konumu dolayısıyla daha ihaleye çıkmadan büyük ilgiyle karşılanan araziye, açık artırmada da yatırımcıların ilgisinin devam etmesi bekleniyordu. Arazinin satışından elde elde edilecek gelirin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) geri ödemelerinde kullanılacağı iddia edilmişti.
İhale sonrasında bir televizyon kanalına konuşan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, ihalede tek katılımcı olmasını değerlendirirken, “Buraya gelirken yoğun bir katılım bekliyordum. Yalnız biz varmışız, burada öğrendim. Sebebini bilmiyorum ancak iyi bir arsaydı, o yüzden biz geldik” dedi.

Kaynak: Birgün

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir