Polatlı bu yaz asfalta doyacakPotatlı’da asfaltlama çalışmalarına başladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Yakup Çelik, “Polatlı bu yaz asfalta doyacak” dedi.

POLATLI Belediye Başkanı Yakup Çelik, altyapı çalışmalarının devam ettiği ilçede merkez esas alınarak bu yıl için 50 bin ton asfalt döküleceğini, 60 bin metrekare de kaldırım taşı döşeneceğini söyledi. Enerji iletim hatlarının yer altına alınması, doğalgaz boru hattının döşenmesi ve diğer altyapı çalışmaları kapsamında önümüzdeki haftadan itibaren asfalt çalışması yapılacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Yakup Çelik, bu yıl için 50 bin asfalt döküleceğini söyledi. Refik Cesur caddesinden itibaren başlayacak olan asfalt çalışmaları, merkezde Battalgazi, İnönü, Atatürk caddeleri ile kenar mahallelerdeki bir çok yolda yapılacağını belirtti. Bu yıl için özellikle merkez ve yakın bölgelerde asfalt sorunu kalmayacağını vurgulayan Başkan Çelik, yaya kaldırımlarına da toplamda 60 bin metrekare kilitli taş döşeneceğini söyledi.

Deniz dalgalı taş

Merkez ve yakın bölgeler ile kenar mahallelerin bir çok yerinde renkli kaldırım taşı döşendiğini söyleyen Yakup Çelik, yeni üretilen taşlarda farklı desenler olduğunu söyledi. Bunun renkli ve deniz dalgalı motifinde olduğunu söyleyen Çelik, “Bu taşlar döşendiğinde güzel bir görüntü oluşacak. Şehri daha temiz ve düzenli hale getirmiş olacağız” dedi. Çelik, doğalgaz hattı, enerji iletim hatlarının yer altına alınması ile ilgili tüm şehri kapsayacak altyapı çalışmalarının ise kademeli olarak sürdürüldüğünü söyledi.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir