Çok sayıda insanın trafik kazasında öldüğü Bursa-Yalova yolu üzerindeki terminal kavşağına, yayaların yürüyebileceği üstgeçit yapılıyor. Toplam 44 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindeki geçitte engelli asansörü de bulunacak.

Bursa’da yıllardır konuşulmasına rağmen bir türlü yapılmayan Terminal üstgeçidi nihayet inşa ediliyor. Bursa-İstanbul yolundaki Terminal kavşağında bugüne kadar onlarca masum insan trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Bursa Büyükşehir Belediyesi, her gün yüzlerce kişinin karşıdan karşıya geçtiği Yalova yolunun terminal girişine modern bir üstgeçit yapmak için düğmeye bastı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, terminal önüne kurulması planlanan üstgeçidin yapım işini kendileri talep etmeden Harput Grup’un üstlendiğini belirterek, bu konudaki duyarlılığından dolayı şirketin yöneticilerini tebrik etti. Terminalin girişine planlanan üstgeçitin yapımını üstlenen Harput Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Etkesen ile bir araya gelen Başkan Şahin, “Terminale üstgeçid yapımı bizim programımız arasında yer alıyordu. Bunu açıklamamızdan sonra Harput Grup, terminale üstgeçidin yapımını üstlenebileceğini iletti. Bursa’ya hizmetlerinden dolayı şirketin tüm yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu arada şehrin en yoğun ana arterlerinden biri olan Yalova yolundaki yaya trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan üstgeçit, modernliği ile de Bursa’da ilk olacak. Terminalin giriş yolundan karşıya uzanacak olan toplam 44 metre uzunluğundaki üstgeçit bugüne kadar yapılanların en uzunu olacak. 4 metrelik genişliği ve engelli asansörü ile kullanım konforu da sağlayan üstgeçidin üstü ise güvenlik sebebiyle özellikle açık bırakılacak. Terminalden çıkan ya da terminale giden yolcular 90 günde tamamlanması planlanan üstgeçit ile Yalova yolunu daha güvenli geçebilecek.

Kaynak: Zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir