PVC yer döşemeleri son zamanlarda oldukça popüler olan bir zemin kaplama yöntemidir. Ev ortamlarında yeni yeni kullanılmaya başlayan bir uygulama olsa da genellikle ofis ve bürolarda, okullar veya hastanelerde zemin kaplamaları için oldukça tercih edilen bir uygulamadır. PVC yer döşemelerinin bu kadar çok geniş alanlarda kullanılmasının en büyük etkeni ise aslında dayanıklılığından kaynaklıdır.

 

 

 

 

Aynı zamanda ayak sesi emiciliği özelliği ile birlikte ısı emici özelliği de bulunur. Böylece oldukça kaliteli bir yer döşeme sistemi olduğunu da belirtmeliyiz. Eğer kendi evinize, banyonuza veya ofisinize PVC yer döşemelerini yaptırmak isterseniz, bu konu ile ilgili online platformda pek çok seçenek sizleri karşılar. Peki, PVC yer döşemelerinin ortalama fiyatları hakkında bir bilginiz bulunuyor mu? İsterseniz öncesinde gelin, birlikte PVC yer döşemelerinin fiyatlandırılmalarına bir göz atalım.

 

 

 

PVC Yer Döşemeleri Fiyatları

 

 

 

PVC Yer Döşemeleri fiyatları bakımından oldukça geniş bir yelpazeye açılıyor diyebiliriz. İstediğiniz özelliklere göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. PVC bir diğer anlamıyla Vinil olarak bilinen, sentetik olan bir plastik türüdür diyebiliriz. Böylece yer döşemeleriniz hem daha kaliteli bir malzemeden yapılmış hem de uygun maliyetli bir üründen oluşmuş olur. PVC Yer döşemelerinin genel fiyat aralığı ürünün özelliklerine göre ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Genellikle tek katmanlı bir kaplama tercih ediliyor. Ancak siz iki kat kaplama yaptırmak isterseniz, yine fiyatta bir oynama durumu kaçınılmaz diyebiliriz. Peki, PVC yer döşemelerinin özellikleri hakkında neler biliyorsunuz? Gelin birlikte bakalım.

 

 

 

 

 

 

PVC Yer Döşemeleri Özellikleri

 

 

 

PVC yer döşemeleri özellikleri, evine ya da ofisine zemin kaplaması yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenler arasında yer alır. Öncelikle belirtmeliyiz ki PVC yer döşemeleri su geçirmez özellikte ürünlerden oluşur. Böylece temizlenmesi de oldukça kolaydır. Aynı zamanda sıvı malzemenin içine geçemediği için de herhangi bir şekilde kabarma söz konusu değildir. Ayrıca ürün zemine döşendikten sonra da barındırdığı özellikleri sayesinde herhangi bir şekilde rutubet yapmıyor ya da küflenme olmuyor. Tüm bu özellikleri ile birlikte PVC yer döşemeleri son zamanlarda en çok tercih edilme nedenlerinden birini oluşturuyor diyebiliriz. Üstelik oldukça makul fiyat aralıklarında olması da alıcılar için önemli bir faktörü oluşturuyor. Çeşitli renk seçenekleri ve modelleri ile birlikte PVC yer döşemeleri dekorasyon ürünü olarak da fazlasıyla tercih edilen bir uygulama oluyor. Peki, PVC yer döşemesi yaptırırken en çok nelere dikkat edilmesi gerekiyor, bu konu hakkında bir bilginiz bulunmuyorsa, doğru yerdesiniz. Gelin birlikte PVC yer döşemeleri esnasında dikkat edilmesi gereken durumlara bir göz atalım.

 

 

 

PVC Yer Döşemesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

 

PVC Yer döşemesi yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler tabii ki alıcılar tarafından bilinmesi önemli. Uygun fiyatta bu denli kaliteli bir sistemi döşettirmek isterseniz, sonrasında bir problem yaşamamak için öncesinde PVC yer döşemesinin önemli noktalarını ve kritik yerlerini bilmeniz önemli. PVC yer döşemeleri kendi aralarında içlerindeki malzemelere göre 3’e ayrılır. Bu ayrılma ise aşınmazlık kürü ile ilgili diyebiliriz. Bu aşınmazlık durumuna göre döşemelerde cilanın uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ürünün kaliteli olup olmadığını anlamak için ise üst kısmında yer alan katmanına bakmanız yeterli. Eğer ürünün üst katmanı yeteri kadar fazlaysa ürün kalitelidir. Bu özelliği sayesinde PVC zemin kaplamalarında yer temizliğinde ve diğer faktörlerde hiçbir şekilde problem yaşamazsınız. Sizler de Evim ticareti ziyaret edebilir bu noktada en kaliteli ürünlere göz atabilirsiniz.

 

 

 

PVC yer döşemelerinin tüm özelliklerini tam anlamıyla bilmeniz, ürünü aldıktan sonra yanlış bir işlem yapmamanızı da sağlar. Özellikle yağ tutmaz bir ürün olduğundan üstüne bir şey döküldüğünde kimyasal maddeler kullanmak zorunda değilsiniz.  PVC döşeme yapımına geçmeden önce seçtiğiniz döşeme modelinin istediğiniz mekâna uygun olup olmadığını da öncesinde göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle ürünün yapım aşamasına geçildiğinde herhangi sorun ile karşılaşma olasılığınız en aza iner.

 

 

 

3 Comments

  1. Merhaba iyi günler İran’ın Tebriz şehrinde PVC yer döşemesi üretimimiz var, işbirliği ile ilgileniyorsanız, bizimle iletişime geçin.
    +989141084892

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir