Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, şehirde çarpık yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi. Başkan Kar, bundan sonra proje dışına çıkan müteahhitlere ağır para cezaları vereceklerini ifade etti.

Manisa’da müteahhitlerle biraraya gelen Belediye Başkanı Bülent Kar, bundan sonra proje dışına çıkan müteahhitlere ağır para cezaları vereceklerini söyledi. Manisa Belediyesi tarafından müteahhitleri uyarmak amacıyla Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Bülent Kar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Sevinç, Belediye İmar İşleri Müdürü Mahmut Kılınç, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Musa Aynuru, Mimarlar Odası Başkanı Atilla Efendioğulları, Manisa’da sayıları 400’e yaklaşan inşaat mühendisleri, mimarlar ve belediye personeli katıldı.

Manisa’daki çarpık yapılaşma konusunda önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bülent Kar, “Manisa’da gözden kaçırdığımız çok önemli bir gerçek var. Bu şehir deprem kuşağında. Maalesef yapı sektöründe ipin ucu kaçmış. Burada toplanmamızdaki amaç sizleri uyarmaktır. Kanunların, kuralların sizden uygulanmasını istemek bana çok garip geliyor, zorlanıyorum bir avukat olarak. Bundan sonra inşaat ruhsatı alınmadan kazı yapılmayacak. Kurallara herkes uyacak. Bu konuda 1 Ocak 2008 tarihi bir milattır. Tespit ettiğimiz her türlü istismarı en yüksek para cezalarıyla cezalandırıp, savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Amacımız sizden para almak değil, caydırıcı olmaktır. Şimdiye kadar böyle gelmiş ancak bundan sonra böyle gitmeyecek.”dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Musa Aynuru ise söz konusu toplantının çok daha önceden yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Bazı arkadaşlarımız bizim zorlamalarımıza rağmen kurallara uymuyor. “Sen belediye kısmını bana bırak” diyenler de var. Ancak bundan sonra 01 Ocak 2008 tarihi bir milattır. Her üyemiz kurallara uyacaktır” diye konuştu.

Mimarlar Odası Başkanı Atilla Efendioğuları ise “Hepimiz suçluyuz” diyerek, “Bu salondaki hiç kimse masum değil. Aslında kapıları kapatıp birbirimizi dövmemiz gerekir. Bazımız bir tokadı bazımız da daha fazlasını hak ediyor. Bu gelinen nokta hepimizin ürünüdür. Belediyenin aldığı kararların arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Şafak

One Comment

  1. Yerel seçimlere on ay var,şimdiki belediye başkanları başkanlıklarının 50.ayındalar.Bu ikaz niye bugün yapılıyor.50 ayda çarpılan şehir yamulan projeler ne olacak.”Daha önceleri neredeydiniz” diye bir şarkı var,bir telaş içindeydiniz diye başlıyan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir