Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı, 8 Nisan’da kapılarını 20. kez ziyaretçilerine açacak.

modeko.jpgTürkiye’nin en kapsamlı mobilya ve dekorasyon fuarı 8 Nisan’da 20’nci kez açılacak. En yeni ve en özgün tasarımların yer alacağı Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı (MODEKO) 12 Nİsan’a kadar devam edecek.

Ekonomik daralmanın MODEKO’ya olan ilgiyi daha da artırdığına dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, elindeki pazarı kaybetmek istemeyen ve yeni pazarlara açılmak hedefinde olan kurumsal mobilya firmalarının önemli bir fırsatı kaçırmama isteğinde olduğunu vurguladı. Eyigele, fuar çalışmaları hakkında ise şu bilgileri verdi:

Yeni pazarlar
“19 yıldır aralıksız olarak düzenlediğimiz Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı ile sektörde önemli başarılara imza attık. Sektörün gelişimini ve yeni pazarlara açılımını sağladık. En yeni mobilya ürünlerinin ve trendlerinin takip edilebildiği MODEKO profesyoneller ve nihai tüketicilerin karar vermede önemli bir mihenk taşı haline geldi. Bu anlamda bize yüklenen sorumluluğun da farkındalığıyla çalışmalarımızı artan bir ivmeyle sürdürüyoruz.”

Ekonomik daralmanın vatandaşlar üzerindeki baskıları yüzünden evliliklerin ve yeni yatırımların ertelendiğini, bu nedenle de piyasaların olumsuz etkilendiğini dile getiren İzmir Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kara ise “Bu dönemde işletmelerin bireysel çabaları yetersiz kalıyor. MODEKO’yu krizin reçetesi olarak görüyoruz” dedi.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen fuara Türk mobilya sanayinden 173 kurumsal firma katıldı. Türkiye’nin on ilinden kaldırılan otobüsler ziyaretçileri fuar alanına taşıdı. Yunanistan, Libya, İran, İngiltere, İtalya, Rusya, Suudi Arabistan ve Ürdün başta olmak üzere çok sayıda yabancı profesyonel MODEKO 2008’i dikkatle takip etti. Efor Fuarcılık’ın düzenlediği fuarı biletli ve profesyonel toplam 28 bin 93 kişi gezdi.

MDDEKO’da sergilenecek ürün grupları
Modern ve klasik mobilyalar
Eskitme ve modüler mobilyalar
Masa, Sandalye, kanepe ve koltuklar
Bebek ve genç odaları
Yatak ve yatak setleri
Ofis mobilyaları
Mutfak mobilyası
Bahçe Mobilyaları
Ev dekorasyonu ve aksesuarları
Aydınlatma ekipmanları

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir