Karşıyaka Refik Şevket İnce Mahallesi Muhtarı Yusuf Germen, bazı korsan taksilerin durak olarak, arabaların ise park olarak kullandığı alana “Atatürk büstü” konulup çevre düzenlemesi yapılmasını istedi.

Germen, Eski Erenler Meydanı olarak bilinen 2143 ve 2136 sokakların kesiştiği alanın düzenlenmesi ile ilgili olarak 3 yıl önce Belediye Başkanı Cevat Durak ile görüştüğünü, bugüne kadar gelişme olmadığını dile getirerek, şunları söyledi:

“Söz konusu alanda belediye otobüsleri otomobillerin park etmesi yüzünden ulaşımını güçlükle yapabiliyor. Mahalleli “Bu alana Atatürk büstü olmazsa olmaz” diyor. “Muhtar bu ayıbı ne zaman kapatacaksın?” diye beni sorguluyor. Başkanımız proje çizdirdi, uygulanmadı. Buraya Atatürk büstü konulup, çevresi de yeniden düzenlenip yeşillenirse sorun çözülür.”

Muhtar Germen, aynı alandaki Sağlık Ocağı’nın önünün de mezbelelikten kurtarılıp, binanın duvarla çevrilerek yeşillendirilmesini de istedi.

Seferihisar yolunda tehlike
Seferihisar’dan Burcu Engin adlı okuyucumuz, çift yönlü yoldaki kanalın sürücüler için tehlikeli olduğunu belirterek, “Bu yolda trafik güvenliğini sağlamak için bölünmüş yol çalışması uygulanıyor. Çift yönlü yolu birbirinden ayırmak ve asfalt üzerinden yağmur sularının birikmesini engellemek için yapılan kanal, büyük tehlike yaratıyor. Yol boyunca kanal ile ilgili hiç bir uyarı levhası yok. Aydınlatmanın olmaması tehlikenin boyutunu iyice artırıyor. Şehir trafiğinden bunalan sürücüler, Güzelbahçe yolundan çıktıktan sonra hızını artırıyor. Ancak derin olan su kanalına uçmak bir an meselesi. Yetkililerin bu yolda çalışma yaparak bu konuyla yakından ilgilenmelerini ve önlemler almalarını istiyoruz” diyor.

Otobüslerin egzoz ölçümü yapılıyor mu?

BALÇOVA’dan arayan Yiğit Gündoğdu, belediye otobüslerinde egzoz gazı ölçümüne dikkat çekerek şöyle dedi: “Otobüslerin büyük bir bölümünün egzozları sanki fabrika bacası gibi. Hele bazılarında şoför gaza bastıkça simsiyah duman havaya karışıyor. Belli ki, egzoz ölçümleri ya yapılmıyor, ya da bu konu yeterince önemsenmiyor. Her gün kentin sokaklarında seferde olan araçlar hava kirliliğine yol açıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bu olayı dikkate almasını bekliyorum.”

Narlıdere’yi sinekler bastı

NARLIDERE’de hala sinek sorunu yaşanıyor. Okuyucumuz Mahiye Şahin, geçen hafta içersinde bit sineklerinin saldırısına uğradıklarını belirterek, “Özellikle geceleri her yeri küçük sinekler sarıyor. Son günlerde kimse pencerelerini açamıyor. Evleri ilaçlamak da çözüm olmuyor. Belediyelerden ilaçlamayı sürdürmelerini istiyoruz. Yetkililer sesimizi duysun” diye soruna çözüm bulunmasını istedi.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir