Sarıyer Belediye Başkanı, Taksim-4. Levent metrosunun Sarıyer’e kadar gitmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin proje geliştirdiğini söyledi.

Taksim’den başlayıp 4. Levent’e kadar uzanan İstanbul metrosu, kentin boğazdaki ilçesi Sarıyer’e kadar gidecek. Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, ilçenin cazibe merkezi haline geldiğini belirterek “Metro inşaatı Maslak İzzet Baysal Huzur evine kadar geldi. Büyükşehir Belediyesi, metronun Sarıyer’e kadar gelmesi için proje geliştiriliyor” dedi. Metronun yeni durak inşaatının Maslak’ta devam ettiğini belirten Tülün, “Metro, Hacıosman bayırının altından sahile inilecek ve Sarıyer Çayırbaşı’na kadar uzanacak. Bu proje için Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmalar devam ediyor. Sarıyerliler olarak metronun gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

ETÜT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yusuf Tülün, ilçedeki trafik sorununa neşter vuracak olan çalışmaların hız kazandığını da ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Sarıyer-Çayırbaşı arasında 4 bin 100 metrelik gidiş-dönüş tünel yolu yapımı sürerken, raylı sistem yol çalışmaları da sona doğru yaklaşıyor. Taksim 4. Levent metrosunun devamını oluşturan 8 kilometrelik 4. Levent-Seyrantepe-Ayazağa-Atatürk Oto Sanayi Sitesi-Darüşşafaka metro hattı tünel çalışmasının yüzde 70’i tamamlandı. Toplam 250 milyon dolara mal olacak metro hattının, saatte tek yönde 70 bin yolcu taşıma kapasitesi bulunuyor. Yakında hizmete girecek olan Sarıyer-Beşiktaş ve Darüşşafaka-Çayırbaşı metro hattının ise etüt çalışmaları devam ediyor.”

Kaynak: Sabah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir