Yangın söndürme helikopterinden çekilen görüntülerde, Marmaris’in ünlü koyları yer aldı.

Marmaris ilçesinde kaçak 1325 yapı saptanırken bunlara, 5- 45 bin YTL para cezaları uygulanmaya başlandı. Yıkım kararı çıkarılan ruhsatsız binalar arasında beş yıldızlı oteller, marina, Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı kamplar da var.
İl Özel İdare İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü, kaymakamlıklara bağlı köylerdeki kaçak yapıların listesini gönderdi. Marmaris’te halen 1325 kaçak yapının olduğu belirlenirken listede beş yıldızlı oteller, tatil köyleri ve Orman İşletme Müdürlüğü bünyesindeki, açık artırmayla kiralanan kamp merkezlerinin de olduğu görüldü. Listede bir marina, bazı köy muhtarlıklarına ait binalar ile okul ve camiler de ruhsatsız yapılar arasında bulunuyor.

‘Yıkmak için 14 milyon YTL gerek’
Marmaris Mimarlar Odası Başkanı Oğuz Can, bölgedeki kaçak yapılaşmanın en büyük sebebinin imar planı bulunmayışı olduğunu söyledi. AKP’nin Marmarisli İl Genel Meclis Üyesi Ceyhan Eroğlu ise kaçak yapıları mal sahibi yıkmazsa Özel İdare’nin yıkması gerektiğini belirtip “Kaçak yapıları yıkmaya kalksak 14 milyon YTL gerekiyor” dedi.

Kaynak: Radikal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir