KÖYDES kapsamında Kırşehir merkez ve ilçelere bağlı köylere toplam 488 km yol yapıldığı kaydedildi. Vali Bilgin, merkeze bağlı köy yollarının yapımı için 1 milyon 397 bin YTL harcadıklarını belirtti.

Kırşehir’de 2007 yılı sonu itibariyle köylere 488 km yol yapıldığı bildirildi. KÖYDES kapsamında Kırşehir merkez ve ilçelere bağlı köylere toplam 488 km yol yapıldığı kaydedildi. 9 milyon 425 bin YTL ödenek ayrılan köy yolu yapımında başarı sağladıklarını kaydeden Vali M. Lütfullah Bilgin, merkeze bağlı köy yollarının yapımı için 1 milyon 397 bin YTL harcadıklarını belirterek, “Merkeze bağlı Yağmurlu Kala-Büyükoba, Sıdıklı İkizağıl, Güzler-Kocabey, Tarailyas-Alişar, Sıdıklı Kumurkaç-Çadırlıhacıyusuf, Karıncalı, Yukarı Homurlu, Homurlubeşler, Tarailyasyayla, Kırpınar, Saraycık Bekdik, Çadırlı Hacı Yusuf, Kortulu, Kartalkaya, Dedeli ve Devedamı köylerine toplam 70 km yol yapımı gerçekleşti” dedi.

VEKİLLERE TEŞEKKÜR

Merkez ilçeye bağlı bazı köylerin içme suyu probleminin de ortadan kalktığını söyleyen Vali Bilgin, “Merkeze bağlı Değirmenkaşı, Karaboğaz, Yağmurlu Armutlu, Seyrek, Yeşiloba, Göllü, Karaduraklı, Akçaağıl, Çuğun-Kara Süleyman, Sıdıklı Kumarkaç ve Yağmurlu Büyükoba köylerinde sondaj ve inşaat çalışmaları ile içme suyu problemi çözüldü. Bu köylerde su sıkıntısı çözmek için 600 bin YTL harcandı” diye konuştu. Yolu yapılan köylerde, köy halkı tarafından Vali Bilgin ve İl Genel Meclisi Başkanı Çetinkaya’ya teşekkür edilirken köy yollarının ikinci kat asfaltının da bu yıl yapılacağını söyleyen Vali Bilgin, desteklerinden dolayı Milletvekili Mikail Arslan ve Abdullah Çalışkan’a teşekkür etti.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir