Merkezindeki aşırı betonlaşmayla dikkat çeken Kuşadası, bir de imar plansız kaldı. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Aydın’ın Kuşadası ilçesinin 1/25 binlik imar planının iptaline ilişkin Danıştay 6’ncı Dairesi’nin kararını onadı. Kuşadası, yeni imar planı çıkıp onanıncaya kadar imar planından mahrum kaldı.

kusadasi.jpgBelediye Başkanı AKP’li Fuat Akdoğan sorunların geçtiğimiz aylarda Aydın, Denizli ve Muğla’yı kapsayan 100 bin ölçekli imar planıyla çözüleceğini belirterek “25 binlik planın uygulanması artık söz konusu değil. Mayıs ayına kadar yeni 25 binlik planın yapımı için talimat verdim” dedi. İptal ilçede üç büyük projeyi etkiledi.

Bunlardan ilki 4 bin 325 üyeli Uydukent. Belediye geçtiğimiz günlerde ruhsatını yenileyince Uydukent’in sekiz yıldır duran inşaatı tekrar başlamıştı. Ancak, imar planın iptalinden sonra artık sözknusu ruhsatların geçersiz olacağı öne sürülüyor. 25 binlik imar planının iptaline yol açan süreç de Uydukent yüzünden başlamış, Kent Meclisi, imar planını Uydukent nedeniyle Danıştay’a götürmüştü.

Gecekondu projesi rafa…

İkiçeşmelik ve Ege mahallelerinde 140 bin metrekare alan ile Kesedağı Tepe Sokak’ta gecekonduların TOKİ ‘kentsel yenileme’ projesiyle eski çöplük alanına taşınması çalışmalarının da imar planının iptali kararı yüzünden askıya alınacağı öğrenildi.

Kaynak: Radikal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir