Toplu Konut İdaresi ve Adapazarı Büyükşehir Belediyesi’nce Korucuk’ta alt gelir grubuna yaptırılacak konutlarda sözleşmelerini imzalamayan hak sahiplerinin yerine yedek hak sahipleri sözleşme imzalayacak.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, alt gelir grubundan 100, ve yoksul grubundan 45 hak sahibi sözleşme imzalamadıkları için, hakları, yedeklere verildi. Buna göre, alt gelir yedek hak sahiplerinin 5-8 Kasım, yoksul grubu yedek hak sahiplerinin ise 13-14 Kasım tarihleri arasında Ziraat Bankası Adapazarı Şubesi’nde sözleşmelerini imzalamaları gerekiyor.

Yedek hak sahiplerinin, belirlenen gün ve saatte Ziraat Bankası’nda olmaları gerektiği belirtildi. Sözleşme günü herhangi bir sebepten dolayı bankaya gidemeyen yedek hak sahipleri son şans olarak aynı gün 17.30 ile 18.00 saatleri arasında sözleşmelerini imzalayabilecek. Belirlenen tarih ve saatler arasında sözleşme imzalamayan yedekler de haklarını kaybedecek. Detaylı bilgi almak isteyenler, hafta içi mesai saatleri içinde Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’ndan bilgi alabilecek.

Yedek hak sahiplerinin sözleşme imzalama işlemleri sırasında yanlarında getirmesi gereken belgeler ise şunlar: “Nüfus cüzdanı veya nüfus cüzdanı yerine geçen fotoğraflı, onaylı kimlik belgesi ve bu belgenin fotokopisi, T.C kimlik numarası, başvuru formu fotokopisi, sözleşme imzalamaya hak sahibi gelemeyecekse adına sözleşmeyi imzalayacak kişi için düzenlenmiş ‘Adıma Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamaya yetkilidir’ ifadesini içeren noter tasdikli vekâletname ve vekil olan kişinin nüfus cüzdanı.”

Sözleşme imzalayacak alt gelir grubu yedek hak sahipleri, sözleşme imzalarken 4 bin YTL peşinat ödeyecek. Yoksul grubu yedek hak sahipleri peşinat ödemeyecek. Taksit ödemeleri ise konutların teslim tarihini takip eden ay itibarıyla başlayacak. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın ocak ve temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanı hangisiyse ona göre artırılacak. Konut satış bedellerine KDV, Banka Komisyonu ve Damga Vergisi dahil edilmeyecek, tutarlar hak sahipleri tarafından ödenecek. Konutlar sözleşme tarihinden itibaren 24 ay içerisinde teslim edilecek.

Korucuk’ta alt gelir grubuna yönelik yapılacak konutlar 81,52 metrekare. Yoksul gruba yönelik yapılacak konutlar ise 62,34 metrekare olacak.

Kaynak: Zaman

5 Comments

  1. ayı coktan geçti evleri teslim edin artık kira odemekten bıktık
    mahkemeye vercez bu gidişte

  2. 24 ay gectı bende mahkemeye verecem tokıyı ne zaman teslım olacak evler
    cok cok magdur durumdayız bır an önce teslım edılsın artık saygılar

  3. evet bizde nasıl bekliyoruz bilemezsiniz ama hala bir bilgimiz yok,nolduğuna dair.beklemedeyiz ne bir haber ne bir duyuru.cok acil bizleribilgilendirin,kaçırmak istemiyorum bu kadar zaman bekledikten sonra.

  4. Konutlar 24 ay içinde teslim edilecek deniyor, 26 ay oldu bitmemiş bile.Yekililerden kesin bir açıklama bekliyoruz. Kira ödemekten bıktık.

  5. yaa 16 haziran toki kuralarını nerde bulabilirim kura sonuçları açoklandımı bilenler lütfen sölesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir